Za nami czwarta już odsłona przesłuchań w ramach preselekcji odbywających się pod nazwą Eurovision Song Project. Tym razem spośród 10 kandydatów, którzy stanęli przed komisją, jedynie dwójka zakwalifikowała się do dalszego etapu selekcji!

Alex Panayi (Cypr 1995 i 2000), Despina Olympiou (Cypr 2013),  Elena Patroklou (Cypr 1991) i Tasos Trifonos byli w dzisiejszym odcinku bardzo surowi. Przed nimi zaprezentowało się bowiem aż 10 kandydatów do miana reprezentanta Cypru w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, lecz tylko dwóm udało się przekonać do siebie jurorów. Kto dzisiaj zachwycił, a kto wręcz przeciwnie?

http://youtu.be/2ZGd2bVdqH0

 • Lucy Sofroniou zaśpiewała Stronger every minute (Cypr 2004) i własną kompozycję Lonely – zdobyła 2 głosy na tak (Panayi, Trifonos) oraz 2 na nie (Patroklou, Olympiou)
 • Groove Therapy wykonali Satellite (Niemcy 2010) i premierową piosenkę #Is this real life – ponownie 2 jurorów było na tak (Panayi, Patroklou), 2  zaś na nie (Trifonos, Olympiou)
 • Nikos Trikkis zaprezentował utwór Genesis (Cypr 1998) i autorskie Eimai edo –  jedynie Elena Patroklou była na tak, pozostała trójka jurorów (Panayi, Trifonos, Olympiou) niestety na nie
 • Minus One, czyli jedno z „gorących nazwisk” selekcji, wykonali hit Poupée de cire, poupée de son (Luksemburg 1965) i własną kompozycję Shine – zdobyli 4 głosy na tak
 • Kostas Karaiskos zaśpiewał My number one (Grecja 2005) i premierową piosenkę Rainbow – nie przekonał do siebie żadnego z jurorów
 • Nelena Paparisva wykonała wielki przebój Loreen Euphoria (Szwecja 2012) i utwór Run run run – 2 jurorów było na tak (Panayi, Patroklou), zaś pozostała dwójka na nie (Trifonos, Olympiou)
 • Konstantinos Michailoudi zaśpiewał I anixi (Grecja 1991) i piosenkę Stand up – nikt z jurorów nie był na tak
 • Giannis Karagiannis jako drugi uczestnik tego dnia zmierzył się z przebojem Stronger every minute (Cypr 2004) i zaśpiewał własny utwór One thing I should have done – zachwycił wszystkich jurorów i otrzymał 4 głosy na tak
 • The Knockouts zaprezentowali irlandzkie Hold me now z 1987 roku i piosenkę Real you – dwóch jurorów było na tak (Trifonos, Olympiou), dwóch zaś na nie (Panayi, Patroklou)
 • Stella Stilianou zmierzyła się z utworem Mono yia mas (Cypr 1996) i zaśpiewała własną kompozycję Thelo na gino oranos – przekonała do siebie jedynie Elenę Patroklou, trójka pozostałych jurorów była na nie (Panayi, Trifonos, Olympiou)

http://youtu.be/y4ysbFx9uj0

Tym samym po dzisiejszych przesłuchaniach do grona 13 wcześniej zakwalifikowanych już uczestników dołączyli jedynie:

 • formacja Minus One z piosenką Shine
 • Giannis Karagiannis z utworem One thing I should have done

Przed nami jeszcze dwie odsłony przesłuchań przed jurorami: 4. i 11. stycznia. Do kolejnego etapu zwanego Eurochallenge przejść ma łącznie 20 kandydatów. Pozostało zatem jedynie 5 wolnych miejsc!

Fot. jury Eurovision Song Project, esctoday.com

Źródło: esctoday.com, inf. własne

Poprzedni artykułKto zostanie nowym reprezentantem Albanii?
Następny artykułElhaida Dani reprezentantką Albanii na Eurowizji 2015
Konrad Szczęsny
Jestem absolwentem warszawskiej polonistyki, na co dzień związanym z polskim show-biznesem. Prywatnie jestem sympatykiem Konkursu Piosenki Eurowizji, który oglądam od 2005 roku, choć pierwszą transmisję śledziłem już w 1994 r. (pamiętam występ Edyty Górniak). 10 lat później usiadłem przed telewizorem, oglądając Eurowizję w Stambule i tak zaczęła się moja przygoda z konkursem już jako bardziej świadomego widza. Swego czasu związany byłem z Dziennikiem Eurowizyjnym. Moją ulubioną polską piosenką eurowizyjną jest ta zaprezentowana w Oslo w 1996 r. przez Kasię Kowalską, czyli utwór "Chcę znać swój grzech". W redakcji opiekuję się Francją i Grecją, wcześniej była to jeszcze Belgia, Cypr oraz Czechy.