Pora na aktualizacje dotyczące Eurowizji dla Dzieci! Znamy dwie nowe uczestniczki, a nasi sąsiedzi przygotowują się do konkursu! 

Wczorajszy finał preselekcji maltańskich wygrała Destiny Chukunyere, która pojedzie do Sofii reprezentować Maltę w trakcie Eurowizji dla Dzieci 2015. Telewizja publiczna zdecydowała, że w tym roku jurorzy i widzowie decydować będą tylko o tym, kto będzie nowym reprezentantem, a utwór wybrany zostanie wewnętrznie. Dwudziestu uczestników finału śpiewało więc covery, a Destiny wykonała „Think” Arethy Franklin. Jak sobie poradziła? Sprawdźcie sami!

https://youtu.be/MuQwRncLvDY

W ostatnim czasie reprezentanta (i udział) potwierdziła też Czarnogóra. Telewizja publiczna wewnętrznie zdecydowała, że do Sofii pojedzie doświadczona wokalistka Jana Mirković, która na koncie ma już dwa albumy. Jej utwór to „Oluja”, który przygotowany jest przez team pod nadzorem Vladimira Graicia, kompozytora zwycięskiej „Molitvy” czy tegorocznego disco-hitu „Beauty never lies”. Na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera utworu, ale można się spodziewać, że będzie to utwór, którym Czarnogóra może zdobyć sympatię Europejczyków i powtórzyć sukces z Wiednia!

Przypominamy, że Eurowizja dla Dzieci 2015 odbędzie się 21 listopada w Sofii, stolicy Bułgarii. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi konkurs, ale wśród potencjalnych kandydatek wymienia się Elitsę Todorovą (Eurowizja 2007 i 2013) czy aktorkę Ninę Dobrev („Pamiętniki wampirów”). 12 państw potwierdziło już udział w show. Debiutuje Irlandia, wraca Albania, zrezygnowały Chorwacja, Cypr i Szwecja. Ostatnio udział potwierdziła Ukraina, która wraca także na „dorosłą” Eurowizję w 2016 roku. Preselekcje narodowe odbędą się w sierpniu.

Nie jest znana decyzja San Marino, Serbii i Rosji, ale wciąż pozostaje sporo czasu do zamknięcia listy startowej. Istnieje też szansa na sensacyjny debiut Niemiec i wyczekiwany powrót Hiszpanii. Wszystko w rękach EBU i nadawców publicznych!

Źródło: TVM, RTCG, NTU, BNT, inf. własne; fot. JuniorEurosong.net