Dziś drugi półfinał „O Melodie Pentru Europa”! Kto jeszcze awansuje do finału i będzie walczyć o reprezentowanie Mołdawii w Sztokholmie?

Dziś o 18:40 (czasu polskiego) rozpoczyna się transmisja drugiego półfinału preselekcji mołdawskich „O Melodie Pentru Europa”. Rundę poprowadzą Mihaela CîrnovSergiu Bezniţchi, a gościem specjalnym będzie grupa  Gândul Mâței.

W dzisiejszym półfinale wystartuje dwunastu uczestników, a siedmiu z nich otrzyma awans do finału, który zaplanowano na sobotę 27 lutego. O wynikach decydować będą widzowie i jurorzy (50/50). Podobnie jak we wtorek, show będzie miało aż ośmiu zwycięzców, gdyż ostatniego finalistę z drugiego półfinału poznamy już po zakończeniu oficjalnej transmisji – zostanie on wyłoniony poprzez dodatkową rundę głosowania widzów, a jego nazwisko poznamy podczas programu dyskusyjnego, który TRM planuje emitować po półfinale preselekcji. We wtorek wokalistką „uratowaną” przez widzów była Emilia Russu.

Stawka drugiego półfinału wygląda następująco:

 1. 1 Rodica & Ivan AculovStop Lying
 2. 2 Lidia IsacFalling Stars
 3. 3 Cristina Pintilie & Alex Calancea BandPicture of Love
 4. 4 Diana BrescanTill the End
 5. 5 Max Fall feat. Dan Vozniuc & MalloyGame Lover
 6. 6 Andrei Ionița & OnoffreiLie
 7. 7 Felicia Dunaf „You and Me”
 8. 8 Nadia MoșneaguMemories
 9. 9 Big Flash SoundCând vrei
 10. 10 Anna GulkoNever Let Go
 11. 11 BeatriceSave My Heart for You
 12. 12 Vitalie TodirașcuBelladonna

Vitalie Todirașcu (na zdj.) dołączył do stawki jako ostatni, zastępując formację Elle (na czele z Natalią Barbu, znaną z Eurowizji 2007). Zespół wycofał swój utwór „Tare” ze względu na konflikt z telewizją mołdawską TRM.

Półfinał rozpoczyna się o 18:40 i potrwa trzy godziny (do 21:45). Po pięciominutowej przerwie ruszy program pt. „Post Eurovision 2016”, który zakończy się o 22:50. Transmisja odbędzie się za pośrednictwem telewizji TRM1 oraz trzech stacji radiowych (Radio Moldova, Radio Moldova Muzical i Radio Moldova Tineret). W Internecie półfinał śledzić będzie można TUTAJ lub TUTAJ.

Źródło: TRM.md, fot. Eurovision.tv