Litewski maraton eurowizyjny powoli zbliża się do końca. Na placu boju pozostało już tylko 10 piosenek i to spośród nich zostanie wybrany reprezentant kraju na konkurs w Sztokholmie.

UPDATE: Z show wyeliminowane zostały Milda Martinkėnaitė oraz Saulenė Chlevickaitė. Pierwsze miejsce zajął Donny Montell, wygrywając zarówno głosowanie widzów jak i jury. W pierwszej trójce zmieściły się również Aistė Pilvelytė oraz Erica Jennings. 

W sobotę widzowie będą mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z propozycjami, którym udało się przetrwać trwający już osiem tygodni przesiew. Oczywiście nie oznacza to, że występy będą takie same jak w poprzednich tygodniach. Najlepszym dowodem jest wokalistka o pseudonimie Catrinah, która w każdym występie pokazuje inną koncepcję swojej prezentacji, szczególnie w kwestii stroju.

W ósmym odcinku wystąpią:

 • CatrinahBe free
 • Ruslanas Kirilkinas – In my world
 • Milda Martinkėnaitė – If tomorrow never comes
 • Erica JenningsLeading me home
 • Saulenė Chlevickaitė – Strong
 • Aistė Pilvelytė – You bet
 • Valdas LackoStay tonight
 • Rūta Ščiogolevaitė – United
 • Donny MontellI’ve been waiting for this night
 • Ieva Zasimauskaitė – Life (Not that beautiful)

Faworytami wydają się być przede wszystkim Donny Montell, Rūta Ščiogolevaitė oraz Aistė Pilvelytė. W ostatnich notowaniach zyskują również Ieva Zasimauskaitė Erica Jennings.

W ósmym odcinku pożegnamy się z dwoma utworami. Oznacza to, że do półfinału awansuje 10 utworów. Początek relacji o godzinie 20:00 czasu polskiego (21:00 na Litwie). Transmisja tradycyjnie na antenie LRT1 oraz LRT Lituanica.

Źródło: inf.własna, esctoday.com

Zdjęcie: delfi.lt

Poprzedni artykułJoe i Jake z „You’re Not Alone” do Sztokholmu!
Następny artykułDziś finał preselekcji w Mołdawii
Adam Naruszewicz
Urodzony dwa dni przez Konkursem Piosenki Eurowizji 1986 roku na dalekim wschodzie kraju. W OGAE już od ponad 10 lat. Od Melodifestivalen woli litewskie preselekcje, chociaż pierwsze świadomie obejrzane to hiszpański Eurocanción w 2001 roku. Prawie zawsze kibicuje Litwie i Bułgarii, a w drugim kraju nawet mieszkał przez jakiś czas. W jego corocznej czołówce najczęściej znajdują się utwory, które u innych są gdzieś na dnie tabeli, chociaż czasami znajdzie współtowarzysza w swoim "braku gustu". Eurowizję ogląda od 1995 roku, przegapił jeden finał, do tej pory żałuje.

1 KOMENTARZ

 1. A kiedy Litwa w ogóle wybierze piosenkę na Eurowizję? 🙂 Może nawet Azerbejdżan będzie w tej kwestii szybszy? 🙂

  Chciałbym posłuchać finałowych piosenek z Litwy… no ale… kiedy tam będzie w ogóle finał? Może oni sami nie wiedzą 😀 .