Z każdym tygodniem zbliżaliśmy się nieubłaganie do tego momentu, kiedy poznamy tych, którzy mają największe szanse zostać głosem Armenii podczas najbliższego Konkursu Piosenki Eurowizji. Dziś drugi i zarazem ostatni półfinał po którym będziemy wiedzieć, która z artystek będzie walczyć o bilet do Kijowa za tydzień, w Wigilię.

UPDATE: Marta oraz Artsvik finalistkami „Depi Evratesil”!

Tego, co działo się w ostatnich tygodniach, nie sposób opisać. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ormiańska 1 ARM TV w ramach „Depi Evratesil” trudziła się, by znaleźć najlepszego reprezentanta na przyszłoroczną Eurowizję. Jak wyszło, możemy ocenić sami, oglądając poszczególne występy na oficjalnym kanale Youtube programu.

W zeszłą sobotę rozpoczęto emisję odcinków realizowanych na żywo. Spośród setek zgłoszeń ostało się wówczas sześciu artystów. Byli to Marta, Artsvik, Egine, Lucy, Vahe Aleksanyan oraz Syuzanna Melqonyan. Między nich rozdysponowano łącznie 189 punktów, gdyż tyle mogli przyznać widzowie i profesjonalni jurorzy. Każdy z dziewięciu profesjonalistów punktowało występy w skali od 1 do 6 (najwięcej punktów otrzymał najlepszy z nich). Punkty widzów, oddanych w televotingu przeliczane były z udziału procentowego głosów oddanego na danego artystę, w zaokrągleniu do pełnych punktów.

Rezultat głosowania w systemie 50/50 możemy zobaczyć w poniższej tabeli. Osoby, które miały najmniejszą łączną ilość punktów zostały wyeliminowane.

Kolejność
wystąpienia
Mentor Artysta Piosenka Głosowanie jurorów
Punkty
Głosowanie telewidzów Razem #
Udział % Punkty
1 Anush Marta „Naughty Girl” (org. Beyonce) 48 25.9% 49 97 1
2 Essaï Artsvik „Hurt” (org. Christina Aguilera) 32 20.6% 39 71 2
3 Hayko Egine „A Little Party Never Killed Nobody (All We Got)” (org. Fergie) 25 17.5% 33 58 4
4 Aram Mp3 Lucy „Turn Around” 20 9% 17 37 6
5 Inga Syuzanna Melqonyan „Je suis malade” (org. Serge Lama) 31 19.1% 36 67 3
6 Iveta Vahe Aleksanyan „Writing’s on the Wall” (org. Sam Smith) 33 7.9% 15 48 5

 

W poprzednią sobotę odpadli Vahe Aleksanyan (#2 wśród jurorów, #6 wśród widzów) oraz Lucy, która jako jedyna zaśpiewała swoją piosenkę (#6 wśród jurorów, #5 wśród widzów). Dziwnym trafem wiemy więc już teraz, że zwycięzcą „Depi Evratesil” będzie kobieta. Za tydzień na placu boju zostaną tylko dwie artystki. Która z nich będzie mogła jeszcze walczyć w Wigilię o bilet do Kijowa? Przekonamy się dzisiejszego wieczoru, podczas którego będzie oceniało aż 11 profesjonalistów, tym razem międzynarodowej rangi (wśród nich jest prawdopodobnie Christer Bjorkman, który niedawno przyleciał do Armenii, by spotkać się ze wszystkimi osobami związanymi z „Depi Evratesil”) , tak więc również suma punktów, którą zarówno jurorzy jak i widzowie będą dysponować się zmieniła – każda ze stron ma do dyspozycji 110 punktów.

W Armenii, gdzie jest możliwy odbiór telemetryczny transmisja rozpocznie się o 18:30 (21:30 czasu lokalnego). Zagraniczni obserwatorzy od tygodni mogą śledzić zmagania za pomocą transmisji internetowej, prosto z łącza satelitarnego. Start transmisji jest przewidywany na godzinę 19:45 i będzie ona dostępna na tej stronie, lecz warto włączyć łącze o wiele wcześniej.

Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe występy, jak i pełne odcinki dostępne są na oficjalnym kanale Youtube tego programu. Sylwetki kandydatów zostały przedstawione przy okazji zeszłotygodniowego artykułu.

Kolejność dzisiejszych występów:

1) Marta
2) Syuzanna Melqonyan
3) Artsvik
4) Egine

«Դեպի Եվրատեսիլ»

Նրանք արդեն չորսն են: Մինչև հաղթանակ մնացել է երկու քայլ: «Եվրատեսիլ-2017»-ի մեր մասնակցի ազգային ընտրությանն այս շաբաթ միանում է նաև աշխարհը: Ո՞ր երկու մասնակիցը կանցնեն եզրափակիչ, կորոշի միջազգային ժյուրին և Հայաստանի ու Արցախի հեռուստադիտողը: #ԴեպիԵվրատեսիլ

Opublikowany przez Առաջին ալիք na 16 grudnia 2016

Źródło: fp Depi Evratesil
Zdjęcie: fp Depi Evratesil