Wieczorem o 20:30 pierwszy odcinek preselekcji cypryjskich do Eurowizji 2015. W pierwszym etapie ponad połowa kandydatów

Cypryjski Eurovision Song Project składać się będzie z dziewięciu odcinków. Siedem z nich poświęconych będzie przesłuchaniom podczas których kandydaci z listy 55 zakwalifikowanych do preselekcji uczestników śpiewać będą covery eurowizyjne i swoje piosenki przygotowane na konkurs. Oceniać ich będzie komisja w składzie Alex Panayi (dwukrotny reprezentant Cypru na ESC – w 1995 i 2000, a także trener wokalny wielu reprezentantów Białorusi czy Rosji), Despina Olympiou (Eurowizja 2013), Elena Patroklou (Eurowizja 1991) i Tasos Trifonos. Każdy juror przyzna kandydatowi głos na „TAK” lub na „NIE”. Jeśli delikwent zbierze minimum trzy pozytywne głosy, zakwalifikuje się do dalszego etapu. Zgodnie z założeniami programu spośród 55 kandydatów jedynie 20 przedostanie się do drugiej rundy czyli „Eurochallenge”.

Dziś wieczorem pierwszy odcinek, czyli relacja z castingów. Poznamy pierwszych uczestników, dowiemy się więcej na temat ich kariery, spotkamy się z rodzinami i przyjaciółmi. Dowiemy się także, co sądzą o Eurowizji i jakie utwory lubią najbardziej. Telewizja CyBC nie podała kto będzie bohaterem dzisiejszego odcinka. Preselekcje będzie można oglądać od 20:30 w Internecie – TUTAJ.

Eurovision Project emitowany będzie w każdą niedzielę (dodatkowy odcinek także w piątek 26 grudnia). Finał selekcji zaplanowano na 1 grudnia. Cypr, Serbia i Czechy powracają na Eurowizję w 2015 roku. Ostatni raz występ reprezentowała Despina Olympiou, która w Malmo zajęła przedostatnie miejsce w swoim półfinale.

Źródło: CyBC, ESCtoday.com, fot. EBU