Dziś w Kielcach odbędzie się szósta edycja „Sabatu Czarownic” – tym razem z udziałem zagranicznej gwiazdy i zwyciężczyni Eurowizji 2014 – Conchity! Transmisja w TVP2 od 21:10!

Conchita już wczoraj przyleciała do naszego kraju, odwiedziła Warszawę, gdzie udzieliła wywiadów najważniejszym stacjom telewizyjnym i radiowym. Nagrała m.in. materiał do programów śniadaniowych TVP i TVN oraz spotkała się z Łukaszem Jakóbiakiem w jego słynnej kawalerce. Ważnym dla niej momentem było też wieczorne spotkanie z fanami, którzy przez cały dzień relacjonowali na portalach społecznościowych wszystko to, co robi ich idolka w Polsce.

Dziś Conchita wystąpi podczas „Sabatu Czarownic” organizowanego przez Regionalną Organizację Turystyczną w województwie świętokrzyskim. Widowisko organizowane jest od paru lat, do tej pory wystąpiły tam m.in. Edyta Górniak czy Justyna Steczkowska. W tym roku po raz pierwszy zdecydowano się na zaproszenie gościa zagranicznego, a udział Conchity od razu stał się tematem wielu dyskusji między zwolennikami i przeciwnikami gwiazdy. Protestowali lokalni działacze PiS, koncert krytykowały też organizacje katolickie, powstała specjalna petycja, która miała zapobiec przybyciu wokalistki do Kielc. Ostatecznie do zmian nie doszło, a Conchita dziś spotka się z kielecką publicznością. Zgodnie z wcześniej opublikowanymi informacjami, ma wykonać eurowizyjną balladą „Rise Like a Phoenix”, utwór „You are unstoppable” oraz cover „Simply the best” Tiny Turner. Poza nią na scenie pojawią się też m.in. Bajm, Mafia, Ewelina Lisowska czy Sound’n’grace, a koncert poprowadzą Justyna Steczkowska oraz Tomasz Kammel. Nie zabraknie też popisów tanecznych i kabaretowych. Całość transmitowana będzie przez TVP2 od godziny 21:00, a organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji w Amfiteatrze Kadzielnia oraz świetnych wyników oglądalności, bo Conchita na pewno przyciągnie widzów.

Wszystkim widzom i fanom Eurowizji życzymy wspaniałej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń podczas śledzenia dzisiejszej transmisji „Sabatu Czarownic”!

Źródło: TVP, fot: Dziennik.pl