Logo EMA 2018 (fot. RTV SLO)
Logo EMA 2018 (fot. RTV SLO)

Dziś o godzinie 20:00 odbędzie się wielki finał preselekcji Evrovizijska Melodija 2018. Kogo wybiorą Słoweńcy do Lizbony? Czy wygra jeden z faworytów, czy jak zwykle wyniki będą pełne zaskoczeń? 

W zeszłą sobotę spośród 16 uczestników EMA 2018 widzowie i jurorzy zadecydowali, kto powinien pojawić się w finale selekcji. Opis sylwetek szczęśliwej ósemki możecie przeczytać w naszym ostatnim artykule (klikając tutaj). Dziś wieczorem artyści wystąpią w następującej kolejności:

  1. Lea Sirk – Hvala, ne!
  2. Indigo – Vesna
  3. INA SHAI – Glow
  4. BQL – Promise
  5. Marina Martensson – Blizu
  6. Lara Kadis – Zdaj sem tu
  7. Proper – Ukraden cvet
  8. Nuška Drašček – Ne zapusti me zdaj

Finał odbędzie się w studiu numer 1 telewizji RTVSLO w Lublanie, a widowisko poprowadzą Vid Valič (komik estradowy) oraz Raiven (uczestniczka EMA w latach 2016 – 2017), która przypomni swoje preselekcyjne przeboje –  „Črno bel” i „Zažarim”, a także zaprezentuje nowy singiel. W roli gości specjalnych wystąpią Amaya (Maja Keuc, Eurowizja 2011) oraz Omar Naber (Eurowizja 2005 i 2017). Zwycięzcę wybiorą widzowie i jurorzy w systemie 50/50.

Za głównego faworyta uznaje się duet BQL, który rok temu otarł się o zwycięstwo. Współtwórcami ich utworu jest inny duet – Maraaya, który jako ostatni z reprezentantów Słowenii uzyskał awans do finału. W trakcie 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu z utworem „Here For You” zdobyli 14 miejsce w finale.

Evrovizijska Melodija 2018 oglądać będzie można na kanale pierwszym RTVSLO oraz na stronie internetowej nadawcy.

Źródło: RTV SLO, Eurovoix; Fot: RTV SLO