Sezon preselekcyjny trwa – dzisiaj dowiemy się, kto będzie reprezentował Maltę na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:45.

Wczorajszy koncert półfinałowy wyłonił czternastu finalistów, którzy dzisiaj stoczą muzyczny pojedynek o bilet do stolicy Austrii – Wiednia. Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 20:45 i transmisja będzie dostępna na stacji TVM oraz w internecie, link do transmisji dostępny jest tutaj: http://www.tvm.com.mt/live/

Poniżej prezentujemy wszystkich finalistów wraz z kolejnością startową:

 1. Glen Vella – Breakaway
 2. Karen DeBattista – 12, Baker street
 3. Dominic – Once in a while
 4. Trilogy – Chasing a dream
 5. Chris Grech – Closed doors
 6. Ekklesia Sisters – Love and let go
 7. Jessika – Fandango
 8. Deborah C – It’s OK
 9. Amber – Warrior
 10. L-Ahwa – Beautiful to me
 11. Franklin – Still here
 12. Christabelle – Rush
 13. Lawrence Gray – The one that you love
 14. Daniel Testa – Something in the way

Gościem specjalnym podczas maltańskiego finału będzie Conchita Wurst – tegoroczna laureatka Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert odbędzie się na tej samej scenie, na której odbył się tegoroczna Eurowizja dla Dzieci. O tym, kto będzie przyszłorocznym reprezentantem Malty w Wiedniu zadecydują telewidzowie (14%) oraz jurorzy (86%).

Źródło: esctoday.com, eurovision.tv, tvm.mt

Zdjęcie: tvm.mt

1 KOMENTARZ

 1. Ja bym nie wysyłał smsów w takich preselekcjach, gdzie widzom pozostawia się tak niewielki wpływ na wybór… szkoda kasy :). No cóż, w każdym razie to bardzo ciekawe, kto dzisiaj wygra, ponieważ to będzie tak naprawdę pierwsza stuprocentowo pewna piosenka na ESC w Wiedniu (bo ta macedońska może jeszcze zostać zmieniona). No dobra, na 99%, bo w sumie to nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, no ale ogólnie to dzisiaj tak naprawdę rozpoczyna się sezon wyborów eurowizyjnych. Oby tylko Malta wybrała coś ciekawego, a nie tylko ciągle piosenki w jednym mniej więcej stylu ;).