Czy któraś z byłych reprezentantek zostanie wybrana ponownie? Kogo wesprze jury, a kogo publiczność?

Najmniejszym krajem wybierającym swojego reprezentanta i utwór na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji będzie dziś Słowenia. Rywalizacja zapowiada się dość ciekawie, zwłaszcza ze względu na udział aż dwóch byłych reprezentantek, Nušy Derendy oraz Reginy, a także na całkiem wysoki poziom piosenek. Pełna stawka i kolejność występów dzisiejszego wieczora wygląda następująco:

 1. Anja Baš
 2. Žan Serčič
 3. Anja Kotar
 4. San Di EGO
 5. D Base
 6. Regina
 7. ManuElla
 8. Raiven
 9. Nuša Derenda
 10. Sebastijan Lukovnjak

Ze względu na specyfikę wyboru zwycięzcy i ogromną rolę jury, ciężko jest przewidzieć kto może dzisiaj wygrać. Po obejrzeniu wszystkich wykonań  profesjonalne jury wybierze dwóję artystów, którzy zmierzą się ze sobą w Super Finale, w którym głosami widzów wybrany zostanie zwycięzca

Największą popularnością cieszy się oczywiście Nuša Derenda, której Energy zdobyło w 2001 roku najwyższe jak dotąd dla Słowenii, 7. miejsceKilkukrotnie próbowała ona wrócić na eurowizyjną scenę, jednak do tej pory jeszcze jej się to nie udało. W tym roku również może nie być łatwo, ponieważ profesjonalne jury może zablokować szansę Nušy, ze względu na jej taneczny, szlagierowy utwór. Wśród faworytów wymieniani są jeszcze Anja Kotar, porównywana przez niektórych do Ann Sophie, a także Raiven oraz Sebastijan Lukovnjak.

Transmisję z finału EMA 2016 można oglądać już od godziny 20:00 pod tym adresem lub na eurovision.tv.

źródło: RTVSLO (fot. instagram.com/zigasotlar, Nuša w trakcie prób choreografii)

 

1 KOMENTARZ

 1. Nie mogę zbyt wiele powiedzieć o piosenkach słoweńskich, bo ich po prostu nie znam. Fragmenty to za mało. Po co w ogóle opublikowali te fragmenty, skoro chyba liczą na pierwsze wrażenie? To już lepiej byłoby zachować te piosenki całkiem w tajemnicy 🙂 . Bo co z tego, że fragment mi się spodoba, jak potem może się okazać, że reszta jest… kiepska? Po fragmentach mogę powiedzieć jedynie, że BYĆ MOŻE coś dobrego tam jest.