Długo wyczekiwany finał niemieckich preselekcji Unser Song für Österreich odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:15. O bilet do Wiednia będzie walczyć ośmiu finalistów. 

Zaledwie kilkanaście godzin dzieli od poznania nowego reprezentanta Niemiec w Konkursie Piosenki Eurowizji. Podczas dzisiejszego finału zaprezentuje się ośmiu finalistów (7 artystów dostało zaproszenie do udziału w preselekcjach od NDR, natomiast Ann Sophie wygrała półfinał, czyli tzw. koncert klubowy, dzięki czemu zajęła jedyne i ostatnie wolne miejsce w finale). Dzisiejsze zmagania odbędą się w TUI Arena w Hannoverze. Wzorem lat poprzednich dzisiejszy finał będzie podzielony na trzy części:

1. Runda: na scenie wszyscy uczestnicy zaprezentują wyłącznie jeden utwór na żywo. Po wykonaniu eurowizyjnych propozycji telewidzowie za pośrednictwem głosów esemesowych wybiorą najlepszą czwórkę, która awansuje do dalszego etapu.

2. Runda: Uczestnicy zaprezentują swoje drugie utwory zgłoszone do finału. Następnie telewidzowie za pośrednictwem głosów esemesowych wybiorą dwóch szczęśliwców, którzy będą rywalizować ze sobą w superfinale.

3. Runda: Dwóch artystów z największym dorobkiem punktowym od widzów stanie w szranki do boju o złoty bilet do Wiednia. Uczestnicy ponownie wykonają utwór, który chcieliby zaprezentować przed eurowizyjną publicznością. O tym, kto ostatecznie będzie reprezentował naszych zachodnich sąsiadów w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji zadecydują wyłącznie telewidzowie.

Przez niespełna miesiąc na naszej stronie ukazywał się specjalny cykl artykułów, który miał na celu przybliżenie sylwetek niemieckich finalistów. Wszystkie artykuły dostępne są w nawiasach obok tytułów piosenek.

Poniżej prezentujemy wszystkich dzisiejszych uczestników finału Unser Song für Österreich:

Gośćmi specjalnymi podczas dzisiejszego finału będą: Conchita Wurst oraz Mark Forster. Gospodarzem koncertu będzie Barbara Schöneberger – jedna z najbardziej popularnych niemieckich prezenterek. Finał Unser Song für Österreich rozpocznie się o godzinie 20:15. Transmisja dostępna będzie na kanale NDR oraz w internecie: TUTAJ a także TUTAJ

Przypominamy, że zeszłorocznym reprezentantem Niemiec był zespół Elaiza, który szturmem podbił serca publiczności podczas półfinału oraz finałowego koncertu. Ostatecznie trio zajęło w Kopenhadze 18. miejsce.

Źródło: eurovision.de, unser-song-fuer-oesterreich.de, eurovision.tv, inf. wł., youtube.com