Po wczorajszym półfinale O melodie pentru Europa pozostało już tylko 8 uczestników. Jeden z nich będzie reprezentować Mołdawię w Kijowie. Przekonamy się dzisiaj wieczorem.

Finał O melodie pentru Europa rozpocznie się o 18:35. Transmisję będzie można śledzić TUTAJ lub TUTAJ.  O tym kto wygra zadecydują widzowie oraz jury.

W finale zobaczymy:

  1. Vozniuc feat. Vio Grecu – Don’t Lie
  2. Valeria Pașa – Freedom
  3. Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
  4. Marks & Stefanet – Join Us in the Rain
  5. Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
  6. SunStroke Project – Hey Mamma
  7. Diana Brescan -Breath
  8. Samir Loghin – Glow

Kogo zobaczymy w stawcę?

Vio Grecu to finalista rumuńskiego X Factora. Natomiast Ethno Republic to projekt małżeństwa – Marcela i Cornelli Stefanet. Marcel stoi za kompozycją utworu Discover Moldova. Wcześniej odpowiadał za projekt Transbalkanika (zobacz), który brał udział w selekcjach 5 lat temu. Małżeństwo wspomagają siostry Osoianu, które uznają się za strażniczki mołdawskiego folkloru. Marks i Stefanet to duet doświadczonych muzyków. Ten drugi pojawiał się na Eurowizji jako chórzysta. Autorem piosenki jest zasłużony Ralph Siegiel. SunStroke Project to weterani selekcji. Razem z Olią Tirą reprezentowała Mołdawię w 2010 roku z utworem Run Away zajmując 22. miejsce w finale. Od tego czasu formacja próbowała swoich sił w selekcjach jeszcze dwukrotnie (2012, 2015).

Najpoważniejszym kadydatem do zwycięstwa jest właśnie SunStroke Project.

W zeszłym roku Mołdawię reprezentowała Lidia Isaac z piosenką Falling Stars. Wokalistka nie zakwalifikowała się do finału

Źródło: ESCKaz; Foto: TRM