Poznaj 8 finalistów dzisiejszego finału słoweńskich selekcji EMA 2017. Kto ma największe szanse na wyjazd do Kijowa?

 Po dwóch półfinałach przyszedł czas na ostateczne starcie w nowych, rozbudowanych słoweńskich selekcjach. RTV SLO przygotowało w tym roku znakomitą oprawę show, z ciekawą industrialną sceną i bardzo dobrą grą świateł oraz ujęciami kamer. Wielu nadawców publicznych, w tym polski, mogłoby z pewnością czerpać z doświadczeń małej Słowenii.

Na scenie zobaczymy dziś 8 wykonawców, którzy zmierzą się w walce o bilet do Kijowa. Zwycięzca zostanie wybrany w połowie głosami widzów oraz w połowie głosami regionalnych gremiów jurorskich. Finałowa stawka wygląda następująco:

  1. Sell Out – Ni panike
  2. Nuška Drašček – Flower in the Snow
  3. Tim Kores – Open Fire
  4. Nika ZorjanFse
  5. KiNG FOO – Wild Ride
  6. Omar Naber (ESC Kijów 2005) – On My Way
  7. BQL – Heart of Gold
  8. Raiven – Zažarim

Na liście uczestników nie sposób nie dostrzec znanego nazwiska. Omar Naber, uczestnik Konkursu Piosenki Eurowizji 2005, notabene również w Kijowie, już po raz czwarty próbuje powrócić na eurowizyjną scenę. Chociaż w 2005 roku był jednym z faworytów fanów, to nie udału mu się awansować do ścisłego finału Eurowizji w Kijowie. Czy to może być jego druga szansa? Niestety Omar nie jest stawiany w gronie faworytów do wygrania tegorocznych selekcji. Na drodze do Kijowia może mu stanąć popularny zespół braci BQL, dla których piosenkę napisał duet Maraaya (ESC Wiedeń 2015).  W tej chwili mają oni najwięcej wyświetleń na kanale YouTube oraz największe poparcie fanów w rozmaitych sondażach. Maraaya napisali także piosenkę dla Niki Zorjan, która jest znaną słoweńską chórzystką i wspomagała na eurowizyjnej scenie m.in. Tinkarę w Kopenhadze, a także sam duet Maraaya w Wiedniu. W gronie faworytów tegorocznych selekcji wymieniana jest także utalentowana Raiven, która już w zeszłym roku otarła się o zwycięstwo. Wówczas niewielką różnicą głosów pokonała ją jedynie ManuElla.

Reprezentantka ze Sztokholmu będzie zresztą gościem specjalnym tegorocznego widowiska. Oprócz niej na scenie wystąpi także Jamala, aktualnie panująca zwyciężczyni Eurowizji.

Transmisję słoweńskiego finału będzie można śledzić dzisiaj od godziny 20:00 na kanale RTV Slo1 oraz w internecie TUTAJ.

źródło:RTVSlo, DziennikEurowizyjny, Wiwibloggs (fot. RTVSlo, Youtube)

1 KOMENTARZ

  1. Ktokolwiek wrzucał to „my top” to przesadził… Nr 1 – ok, ale 2,3,4 to najgorsze kawałki w stawce. Jeśli to są faworyci Słoweńców to współczuję, więc jeśli nie wygra nikt z nich to gratulacje… macie uszy. W stawce ogólnie nie ma nic wybitnego (przynajmniej po tych urywkach nie czuję nic więcej), ale i tak poziom przyzwoity, jakbym musiał wybrać to chyba rzeczywiście Nika Zorjan.