Edyta Górniak Lime. Nowy singiel artystki. Fot. materiały prasowe

Edyta Górniak wydaje nowy utwór – Lime, który poprzedza jej dziewiątego albumu solowego – Neony. Po raz kolejny mamy szansę usłyszeć artystkę w zupełnie nowym brzmieniu. Czy to zapowiedź nowego gatunku w repertuarze wokalistki?

Edyta Górniak przyzwyczaiła fanów do oczekiwania na kolejny album studyjny. Ostatni krążek, pt. My wydała osiem lat temu. Choć piosenkarka wielokrotnie wspominała, że pracuje nad materiałem na kolejną płytę, wszystko na to wskazuje, że zostanie ona wydana dopiero jesienią. Nowy album będzie nosił nazwę Neony.

Edyta Górniak – Lime. Posłuchaj piosenki!

Choć oficjalną premierę singla Lime zaplanowano na piątek na godz. 11:15 w stacji RMF FM, jest on już dostępny na platformie Spotify. Po raz kolejny możemy usłyszeć reprezentantkę Polski na Eurowizji 1994 w zupełnie nowym brzmieniu. Tym razem Edyta Górniak zainspirowała się reggae. Lime to utwór utrzymany w średnim tempie, zawierający także wstawki znane z muzyki elektronicznej. Przed końcem każdej ze zwrotek oraz w bridge’u usłyszymy charakterystyczny beat, zwiastujący jednocześnie zmianę tempa piosenki. W drugiej części utworu możemy usłyszeć długie, wysokie dźwięki, do których przez lata przyzwyczaiła nas artystka. Kompozycja Lime to zdecydowanie wakacyjna propozycja, nawiązująca do współczesnych trendów. Jak deklaruje piosenkarka, singiel powstawał w letniej atmosferze.

Gdzieś pomiędzy drzewami, jeziorami i motylami… dużo ostatnio pracowałam. A wszystko to z miłości.

https://www.instagram.com/p/CC9Eg2Gnckc/

Utwór powstał dzięki współpracy Rizzi Myers, DJ KO, Jareda Sciullo i Jenny’ego Sciullo. Pierwsza z nich to piosenkarka i twórczyni tekstów, znana przede wszystkim z udziału w 16. edycji amerykańskiej wersji formatu The Voice. Z kolei Jared Sciullo już miał okazję pracować z artystką. Był odpowiedzialny za produkcję singla Zatrzymać Chwilę, który Edyta Górniak nagrała wraz z Roksaną Węgiel na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Hotel Transylwania 3.

Edyta Górniak wspomina Eurowizję

W ostatnim czasie Edyta Górniak udzieliła wywiadu szwedzkiemu portalowi, który przygotowuje serię podcastów, pt. Eurovision Legends. Artystka wspominała emocje towarzyszące występowi na Eurowizji 1994. Odniosła się także do udziału w Krajowych Eliminacjach 2016, gdzie zajęła trzecie miejsce z utworem Grateful.

Cieszę się, że nie pojechałam, ponieważ uważam, że czasem w życiu są tak niesamowite, magiczne momenty, że nie powinno się próbować do nich wracać. […] To coś, czego nie da się odtworzyć i choć bardzo bym chciała znowu spotkać tych ludzi, mogę nie dotrzeć do nich w ten sam sposób.

Z drugiej strony wokalistka zaznaczyła, że mogłaby wrócić na Eurowizję wraz z Gromeem. DJ i producent muzyczny zeszłego lata stworzył wraz z Edytą Górniak przebój Król. Jak dodała sama zainteresowana, pomysł wspólnego udziału w konkursie z pewnością spotkałby się w kraju z dużym przejęciem.

Więcej o kulisach Eurowizji 1994 w naszym wywiadzie zrealizowanym w ramach projektu Stowarzyszenia OGAE Polska – 25 lat Polski na Eurowizji.