Na tę wiadomość czekało z pewnością wielu eurowizyjnych fanów. Po wielu latach spekulacji, Edyta Górniak wyraziła chęć udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji, wysyłając swoje zgłoszenie do Krajowych Eliminacji 2016! 

Górniak była dzisiaj gościem jednej z audycji RMF FM. W trakcie rozmowy została zapytana o potencjalny udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, na co odpowiedziała:

Byłam bardzo ciekawa opinii [nt. udziału w konkursie – wtrąc.], były to bardzo gorące dyskusje, zarówno międzynarodowe, jak i te w Polsce. Podzielone to były opinie, bardzo skrajne, ale więcej tych pozytywnych. Ostatecznie podjęłam decyzję, że… TAK! (…) Znalazłam w sobie ten ułamek odwagi i postanowiłam wykorzystać to, że obserwowałam te opinie na świecie i Polsce. Pomyślałam, że cóż jeszcze mogę zaryzykować.

Jak sama dodała, do Krajowych Eliminacji zgłosiła się z utworem Grateful, który nie miał jeszcze swojej premiery. Swoje zgłoszenie ostatniego dnia przyjmowania zgłoszeń także wysłała nieprzypadkowo, bo 8 lutego, co tłumaczyła faktem, że jest numerologiczną „ósemką”.

Wiadomość zszokowała wielu wielbicieli zarówno samej artystki, jak i Konkursu Piosenki Eurowizji, którzy od lat wyrażali ogromne zainteresowanie ponownym udziałem Górniak w konkursie. Warto przypomnieć, że to właśnie Górniak była pierwszą reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka wystąpiła w konkursie 1994 roku z przebojem To nie ja!, w którym zajęła wysokie, drugie miejsce po zdobyciu 166 punktów.

Przez lata artystka namawiana była na powrót do eurowizyjnej stawki, jednak rokrocznie odmawiała ponownego udziału, tłumacząc się m.in. „koniecznością pokonania samej siebie”.

Krajowe Eliminacje 2016 odbędą się 5 marca br. Lista finalistów koncertu będzie opublikowana 16 lutego, zaś o tym, kto się na niej znajdzie, zdecyduje specjalna Komisja Konkursowa.

źródło: RMF FM; fot. Flickr (Daniel Kruczyński)

3 KOMENTARZE

  1. O okolo 15 lat za pozno na powrot. Bedzie porazka losu tym razem. No chyba ze piosenka jest naprawde na miare swiatowa i Edyta pokaze swoje WOKALNE mozliwosci w ULTRA-BLASKU.
    PS. Turkus jak w Opolu przed paru laty oraz fryzura z tamtego zdarzenia to cos AKURATNEGO na ESC! Oby tylko sie odmladzala sie nazbyt sztucznie. To nie pasuje do niej.