Eurowizyjne wydanie programu „Jaka to melodia” i koncert z udziałem naszych reprezentantów! Warto dziś śledzić TVP1!

Po pierwszych próbach technicznych półfinalistów dziś pora na odpoczynek zarówno dla delegacji jak i dziennikarzy, którzy pracują w Centrum Prasowym. Program nie zakłada dziś prób, więc cała machina na nowo ruszy jutro i potrwa już do samego końca. Niektórzy reprezentanci spędzą ten dzień na zwiedzaniu stolicy Danii, inni planują trochę poćwiczyć swoje występy. Donatan i Cleo opuszczą jednak Danię by przyjechać do Polski na koncert „Tu bije serce Europy”, który dziś wieczorem odbędzie się na warszawsim Podzamczu.

Gwiazdy polskiej piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach i duetach zobaczą widzowie TVP1 oraz publiczność zgromadzona na Podzamczu w Warszawie. Podczas koncertu przenosić będziemy się także do czasów sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej, poznamy także jak zmieniło się życie gwiazd występujących na koncercie. W majowy wieczór wystąpią: Kayah („Prawy do lewego”), Edyta Górniak („To nie ja” – Eurowizja 1994), Maryla Rodowicz (The Rolling Stones „Satisfaction”), zespół Feel (Scorpions „Wind of change”), duet Julia Pietrucha i Stefano Terrazino (AlBano & Romina Power „Felicita”), duet Halina Mlynkova i Ewa Farna (Helena Vondraćkova „Malowany dzbanku”), Blue Cafe (Jeanette „Porque Te Va”), Misia Furtak (Alizee „Moi Lolita”), kwartet Margaret, Aleksandra Szwed, Rafał Brzozowski i Dawid Kwiatkowski (Medley hitów grupy ABBA – Eurowizja 1974), zespół Zakopower (Omega „Dziewczyna o perłowych włosach”), oraz w finale Donatan & Cleo („My Słowianie” – Eurowizja 2014).

Koncert prowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, a reżyserem jest Konrad Smuga. Transmisja odbędzie się w TVP1 od 21:30. Także widzowie innych kanałów TVP – TVP Polonia i TVP Rozrywka – będą mieli szansę obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie (TVP Polonia – emisja 1 maja, godz. 22:45, TVP Rozrywka – 3 maja, godz. 21:55).

W związku z udziałem Edyty Górniak i Donatana & Cleo, odniesień do Eurowizji na pewno dziś nie zabraknie, a dla Telewizji Polskiej będzie to wspaniała okazja, by zachęcić widzów do śledzenia transmisji półfinałów i finału konkursu. Poza tym warto świętować 20-lecie naszego uczestnictwa w Eurowizji i okrągłą rocznicę debiutu, który był jednocześnie naszym najlepszym rezultatem w konkursie. Przypominamy, że o kulisach słynnego debiutu informowaliśmy wczoraj – TUTAJ.

To jednak nie wszystkie atrakcje. O 17:30 TVP1 pokaże eurowizyjne wydanie programu „Jaka to melodia?” w którym sporo będzie się mówiło o naszym ulubionym konkursie. Uczestnicy będą musieli rozpoznawać największe europejskie przeboje, a na scenie wystąpią eurowizyjne gwiazdy, w tym Ruslana (ESC 2004) i Alexander Rybak (ESC 2009). Zwiastun znajdziecie na Facebooku programu – TUTAJ.

Jako ciekawostke należy dodać, że wczoraj podczas czarnogórskiej imprezy w Kopenhadze wystąpiły dwie tancerki z ekipy Donatana i Cleo. Nietypowy, ale bardzo trafny, sposób na promocję utworu i polskiego piękna.

Źródło: TVP1 – materiały prasowe, ESCkaz, fot.: Eurovision.tv

1 KOMENTARZ