Eesti Laul 2017: owocne warsztaty muzyczne

2
1071

Pod koniec września odbyły się warsztaty muzyczne – Eesti Laulu Akadeemia, których docelowym przeznaczeniem było stworzenie utworów przeznaczonych na estońskie preselekcje. 

Podczas wydarzenia, wspólnie organizowanego przez instytucję – Music Estonia oraz producentów Eesti Laul, wzięło udział 27 artystów z Estonii oraz Szwecji i Wielkiej Brytanii. W trakcie tego spotkania powstało aż 16 piosenek.

To jest obecnie jedna z ciekawszych platform w estońskiej brażny muzycznej. Tworzenie piosenek jest wyłącznie przyjemnością, a przy okazji można nabyć sporo ciekawych kontaktów.

W takich słowach warsztaty opisuje wielokrotna uczestniczka Eesti Laul – Liis Lemsalu. Jej ostatni duży przebój – Sinu ees [posłuchaj] powstał podczas wiosennej edycji warsztatów, które zbiegły się z Tallinn Music Week.

https://www.instagram.com/p/BK272FbhWHF/

 

Podczas Eesti Laulu akadeemia pojawiło się wielu uczestników estońskich selekcji jak i byłych reprezentantów, m.in.: Ines (ESC 2000), Getter Jaani (ESC 2011), Ott Lepland (ESC 2012), a także Rolf Roosalu (Eurolaul/Eesti Laul 2008-2013), Grete Paia (Eesti Laul 2013, 2016), Rasmus Rändvee (Eesti Laul 2013), Liis Lemsalu (Eesti Laul 2013,2015). W roli autorów piosenek pojawili się między innymi Ewert Sundja z grupy Ewert and The Two Dragons oraz Andres Kõpper (Eesti Laul 2012,2013 z grupą Tenfold Rabbit).

Tutaj można obejrzeć materiał z Eesti Laulu Akadeemia. Pojawiają się też fragmenty tworzonych piosenek [obejrzyj].

Producent wykonawczy Eesti Laul – Mart Normet zaznacza, że to od woli komisji zgłoszeniowej teraz będzie zależało czy te piosenki znajdą się w selekcjach. Propozycje do Eesti Laul 2017 przyjmowane są do 1 listopada. W tym roku otrzymano rekordową liczbę 238 piosenek. Czy Eesti Laul 2017 pobije ten rekord?

W Sztokholmie, Estonię reprezentował Jüri Pootsmann z piosenką Play. Wokalista niestety nie przeszedł do finału. Jednak jego kariera rozwija się bardzo dynamicznie. Dzisiaj odbyła się premiera kolejnego singla Pootsmanna – Täna [posłuchaj] .

Źródło: ERR; Foto: ERR

2 KOMENTARZE