Kilka lat po swoim udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji, Elena Gheorghe po raz kolejny podbija polskie listy przebojów. Coraz większą popularność zdobywa jej najnowszy singiel „Mamma Mia! (He’s Italiano)”, który już teraz ma szansę na stanie się jednym z przebojów tego lata.

Wokalistka, znana eurowizyjnym fanom jako reprezentantka Rumunii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2009, zaprosiła do nagrania singla rapera Glance’a. Para nawiązała współpracę już w ubiegłym roku, kiedy to nagrali razem utwór „Ecou„. W przeciwieństwie do „Mamma Mia! (He’s Italiano)” przeszedł on jednak bez echa na polskim rynku. O rosnącej popularności najnowszej piosenki Eleny może świadczyć fakt, że trafiła ona m.in. do czołówki „Gorącej 20” Radia ESKA, a także nieustannie grana jest przez wszystkie młodzieżowe stacje muzyczne, np. przez 4FUN.tv. Warto dodać, że do tej pory oficjalny teledysk do utworu obejrzało na Youtube prawie 3,5 miliona internautów.

Nie jest to jedyny wakacyjny przebój w dorobku Eleny. W 2010 roku wokalistka była obecna na większości dyskotek za sprawą swojego singla „Midnight Sun„, z którym dotarła m.in. do pierwszego miejsca rumuńskiej oraz do dziewiątego miejsca holenderskiej listy przebojów. Co więcej, niderlandzcy słuchacze docenili propozycję do tego stopnia, że w końcoworocznym podsumowaniu 2011 roku (Mega Single Top 100) kompozycja znalazła się na 98. miejscu. Piosenka promowała trzeci solowy album studyjny Gheorghe zatytułowany „Disco Romancing„, wydany w 2012 roku.

Przypomnijmy, że Gheorghe reprezentowała Rumunię podczas 54. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „The Balkan Girls„, z którym zajęła ostatecznie 19. miejsce w finałowej klasyfikacji. W trakcie występu towarzyszył jej żeński chórek, w którego skład weszły: Flavia Brigitta Mihasan, Andreea Comşa, Liliana Caunii, Roxana Ureche i Lucia Dumitrescu. Wcześniej Elena, jeszcze jako wokalistka zespołu Mandinga (ESC 2012), starała się o tytuł reprezentantki kraju podczas konkursu w 2005 roku. W krajowych eliminacjach grupa zajęła czwarte miejsce z utworem „Soarele meu„.

Źródło: eurovision.tv, eska.pl, 4fun.tv, discogs.com, diggiloo.net; fot. musiq.ro

1 KOMENTARZ

  1. „Mamma mia” jest świetne! Idealnie nadawałaby się ta piosenka na ESC…

    A tak w ogóle, to Rumunia ma te klimaty rumuńskiego disco, bardzo znane i popularne… no to powinna iść właśnie w tym kierunku (w sumie w tym roku trochę poszła :)) no i może wysłać np. Mario Bischina… a co, nie tylko ładne laski śpiewają rumuńskie disco :).