Ehlaida Dani, tegoroczna reprezentantka Albanii podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, zaprezentowała swoją nową propozycję konkursową zatytułowaną „I’m Alive”.

Jak poinformowaliśmy wcześniej, twórcą i producentem nowego utworu reprezentującego kraj został kosowski duet Zzap & Chris, czyli Arber Elshani i Chriss Lekaj.

Przypomnijmy, że Dani pierwotnie miała wystąpić podczas jubileuszowego Konkursu Piosenki Eurowizji z numerem „Diell„, dzięki któremu wygrała lokalny festiwal Festivali i Këngës. Pod koniec lutego piosenkarka potwierdziła na swoim oficjalnym profilu w serwisie Facebook, że z udziału w widowisku organizowanym w Wiedniu zrezygnował kompozytor utworu.

Albania zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2004 roku, kiedy to na scenie w barwach kraju wystąpiła Anjeza Shahini z utworem „The Image of You„, zajmując ostatecznie siódme miejsce w finale. Najlepszy wynik dla lokalnego nadawcy zdobyła Rona Nishliu, która zakończyła udział w konkursie w 2012 roku na wysokim, piątym miejscu z numerem „Suus„.

Elhaida Dani wystąpi w drugiej połowie pierwszego koncertu półfinałowego Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 19 maja br. Dodajmy, że finał widowiska zaplanowany jest na 23 maja br.

Źródło: eurovision,tv; fot. screen z teledysku (YouTube)

6 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze się stało, że kompozytor piosenki „Diell” złożył rezygnację. Była pozbawiona ładu i wymagała od wokalistki jedynie nadużywania dźwięków forte. Teraz jest nowocześniej i melodyjniej, więc Albania może zająć naprawdę wysoką lokatę. Wskakuje też do mojego Top10.

  2. #julka zgadzam się i także się nie spodziewałem dobrej piosenki a tu takie miłe zaskoczenie. Nie żeby jakoś bardzo mi się podobała piosenka ‚I’m Alive” jednak jest dużo lepsza od „Diell” i to na plus 🙂