O tym, że utwór albański czeka metamorfoza wiedzieliśmy już od grudnia. Dziś zdradzamy szczegóły zmian.

W jednym z programów rozrywkowych stacji Kosovo Klan gościem była Elhaida Dani, zwyciężczyni włoskiego „The Voice” i  reprezentantka Albanii na Eurowizji 2015. Show prowadziła jedna z prezenterek Festivali i Kenges – Liberta Spahiu. Wokalistka opowiadała o swoich planach eurowizyjnych, ale także m.in. o nowym projekcie muzycznym przeznaczony na rynek włoski. Potwierdziła też, że jej utwór „Diell” („Słońce”) zostanie w Wiedniu zaśpiewany w pełni po angielsku. Po zwycięstwie podczas FiK Elhaida bardzo często podróżowała między Włochami a Albanią, ale wkrótce czeka ją dalsza wyprawa, bowiem nagrywanie nowej wersji piosenki na Eurowizję odbędzie się w Los Angeles. Nad nową aranżacją pracować będą osoby odpowiedzialne wcześniej za nową wersję „Suus” Rony Nishliu z 2012 roku. Nowa wersja zaprezentowana zostanie od razu z teledyskiem, który zapewne też powstanie w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż na Eurowizji reprezentować będzie Albanię, to jednak nadal muzycznie związana jest z Italią. Podpisała ostatnio kontrakt związany z udziałem w jednym z muzycznych talent-show, gdzie pełnić będzie funkcję jurorki.

Albania wystartuje w drugiej połowie pierwszego półfinału Eurowizji 2015 w Wiedniu. Kraj ostatnio nie radził sobie najlepiej. W 2013 i 2014 roku nie udało się zdobyć awansu, dlatego wysłanie utalentowanej i popularnej w (uwielbianych przez Albańczyków) Włoszech ma być receptą na sukces.

Przypomnijmy sobie festiwalowe brzmienie utworu „Diell”:

Źródło: wiwibloggs.com;