Ellie Delvaux

Dziś nadawca RTBF za pośrednictwem Facebooka niespodziewanie ujawnił, że reprezentantką Belgii w 62 Konkursie Piosenki Eurowizji została uczestniczka The Voice Belgique Ellie Delvaux. Póki co nie wiadomo, jak wyglądać będzie procedura wyboru utworu dla młodej wokalistki, która na potrzeby Eurowizji przyjęła pseudonim Blanche.

Waloński nadawca RTBF, który odpowiedzialny jest za wybór reprezentanta na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, kolejny raz postawił na gwiazdę programu The Voice Belgique. Przypomnijmy, że to właśnie uczestnicy tego formatu reprezentowali Belgię
w Konkursach Piosenki Eurowizji w 2013, 2015 i 2016 r. Za każdym razem udawało im się awansować do finału, zaś najlepszą lokatę wywalczył młodziutki Loïc Nottet. W Wiedniu zajął on w finale widowiska znakomite 4. miejsce z utworem Rhytm Inside. To najlepsza lokata tego kraju od czasu drugiego miejsca formacji Urban Trad w Rydze w 2003 r.

Ellie Delvaux wzięła udział w piątej edycji The Voice Belgique. Była w drużynie francuskiego duetu Cats On Trees, tworzonego przez Ninę Goern (wokal i klawisze) oraz Yohana Hennequina, jednak nie udało jej się awansować do finału widowiska (odpadła na etapie półfinałów). To początkująca wokalistka (ma zaledwie 16 lat!), która znana jest głównie z udziału w show stacji RTBF. Do tej pory na Facebooku udało jej się zgromadzić zaledwie 2 tysiące fanów. Poniżej próbka jej możliwości wokalnych.

Młodziutka wokalistka potwierdziła za pośrednictwem profilu na Facebooku, że jest niezwykle zaszczycona propozycją reprezentowania Belgii w Kijowie i postara się sprostać oczekiwaniom rodaków. Przy okazji poinformowała, że na potrzeby Eurowizji będzie posługiwała się pseudonimem Blanche (tak w Belgii mówi się również na… jasne piwo).

Póki co niewiele wiadomo na temat piosenki, którą wykona w stolicy Ukrainy. Spekuluje się jednak, że utwór zostanie wskazany przez zarząd stacji wewnętrznie. Wiadomo, że jedną z idolek Ellie jest gwiazda światowego formatu, Adele. Czy to oznacza, że w Kijowie wykona balladę? Przekonamy się zapewne w marcu. Jednak z pewnością jest to stylistyka najbliższa wschodzącej gwieździe.

Źrodło: Facebook, lesoir.be, The Voice Belgique

Fot. Facebook

1 KOMENTARZ