emma sandstrom
Screen z serwisu YouTube

Pomimo licznych porażek San Marino nie zraża się do Eurowizji, nie tylko wyśle swojego reprezentanta do Lizbony, ale też po raz pierwszy w historii wyłoni go w wyniku preselekcji narodowych. W finale wystąpi 10 artystów, z czego 3 wykonawców wskażą internauci, przyznając im dziką kartą. 30 listopada zakończył się pierwszy etap głosowania. Jego zwyciężczynią okazała się Emma Sandström, która w tym roku ubiegała się o prawo reprezentowania Finlandii z utworem Circle of Light.

Choć głosowanie internautów w pierwszej rundzie mającej na celu przyznanie dzikiej karty zakończyło się 30 listopada, to dopiero 4 grudnia wieczorem opublikowano listę 70 artystów wraz z uzyskaną przez nich liczbą punktów, laureatką pierwszego miejsca okazała się Emma Sandström.  Finka wyprzedziła Franklina Calleję – wykonawcę pochodzącego z Malty, zaledwie o dwa punkty. Jednocześnie różnica między laureatką pierwszego miejsca a artystami, którzy uplasowali się na trzeciej i czwartej lokacie, była dość znaczna.

1. Emma Sandström 51 pkt

  1. Franklin Calleja 49 pkt
  2. Sada Vidoo 36 pkt
  3. Tiago Braga 35 pkt
  4. Yana Glushak 31 pkt
  5. Domenico Caringella 29 pkt
  6. Judah Gavra 24 pkt
  7. Justinas Stanislovaitis 24 pkt
  8. Mahan Moin 20 pkt
  9. Rick Jurthe 20 pkt

Emma Sandström na swoim oficjalnym kanale na YouTube wspomina o tym, iż ubiega się o prawo reprezentowania San Marino na Eurowizji w Lizbonie.  Artystka nie zamierza się poddawać, pomimo porażki, jaką okazał się jej występ w trakcie UMK 2017. Przed finałem fińskich preselekcji narodowych Emma z utworem Circle of Light była postrzegana jako jedna z faworytek. Niestety, podczas występu na żywo pojawiły się problemy techniczne z rekwizytami, które składały się na oprawę sceniczną. Ostatecznie zwycięzcą UMK 2017 okazał się duet Norma John z piosenką Blackbird.  Emma Sandström postanowiła tym razem spróbować swoich sił w barwach San Marino. Czy zostanie pierwszą reprezentantką tego kraju wybraną w otwartym głosowaniu? O tym przekonamy się na początku 2018 roku.

Kolejny rywal Emmy Sandström zostanie wyłoniony w trwającym obecnie głosowaniu internautów. 1 grudnia wystartował kolejny etap mający na celu wyłonienie artysty, który otrzyma drugą dziką kartą.  Tego dnia wszystkie liczniki zostały wyzerowane.  Druga tura głosowania potrwa do 10 grudnia.  Artyści, którzy przegrali z Emmą, wciąż mogą ubiegać się o dziką kartę. 4 grudnia wieczorem jedynie 16 z 557 wykonawców uzyskało powyżej 2000 głosów.

Źródło: Wiwibloggs.com

Fotografia: screen z serwisu YouTube           

 

1 KOMENTARZ