Redaktorzy eurowizja.org ocenili "Empires". Na zdjęciu Konrad Szczęsny, Katarzyna Leśniewska i Alicja Szemplińska. Fot. Konrad Szczęsny / Adam Walkiewicz

Empires to tytuł utworu, który Alicja Szemplińska wykona w Rotterdamie jako reprezentantka Polski na Eurowizji 2020. Wokalistka po raz pierwszy zaprezentowała utwór podczas finału programu Szansa na Sukces. Nasi redaktorzy ocenili propozycję Empires. Co nam ona przypomina i czy ma szansę na dobry wynik w konkursie?

„Empires” to mocna i emocjonalna ballada, która porusza ważne problemy tego świata – mówiła w wywiadzie dla eurowizja.org Alicja Szemplińska. Zwyciężczyni eurowizyjnej Szansy na Sukces przyznała także, że głównym etapem jej przygotowań do konkursu w Rotterdamie będą ćwiczenia wokalne. Jak sama mówi przed nią dużo pracy i pokory. 

Empires pod lupą redaktorów eurowizja.org

W naszym cyklu wideo reakcji na piosenki z tegorocznej Eurowizji przyszedł czas na Polskę. Nasi redaktorzy, prezentujący różne grupy wiekowe, doświadczenie zawodowe i muzyczne ocenili utwór Empires Alicji Szemplińskiej. Co myślą o tej piosence?

Konrad Szczęsny:

Głos Alicji przykuwa uwagę od pierwszego usłyszenia. To jest coś bardzo, bardzo, bardzo istotnego. Przejście ze zwrotki w refren jest bardzo ładnie zaznaczone. […] Wbrew temu, co mówią różne osoby, refren jest bardzo wyrazisty. Wydaje mi się, że jest to bardzo rytmiczne i ma swoją dynamikę.

Katarzyna Leśniewska:

Chciałabym bardziej kupować te słowa. Według mnie tekst tej piosenki jest bardzo bogaty, ma mocny przekaz. Tego troszkę nie słyszę w tym wykonaniu, ale widzę, że Alicja to czuje. Widzę, że wie, o czym śpiewa. Ja trochę mniej wiem, dlatego mam nadzieję, że to staging pokaże.

Sergiusz Królak:

Mam nadzieję, że Alicja ośpiewa się z tą piosenką. Na razie czuję taką siermiężność. O ile w melodii to jest świetne, bo budzi emocje, to w głosie powinna być lekkość do takich utworów. Wierzę w to, że Alicja nabędzie tej lekkości w głosie. Jak jej nabierze, to będzie szał. Będzie dobrze!

Jakub Milarski:

Podoba mi się, że z takiego doniosłego brzmienia schodzi do takich delikatnych falsetów. Jest ciekawy kontrast. […] Widać, że ona czuje tę piosenkę, że została ona napisana specjalnie dla Alicji Szemplińskiej. […] My chyba nigdy nie wysłaliśmy takiej monumentalnej ballady.

1 KOMENTARZ