Już dzisiaj zobaczymy kolejny półfinał estońskich selekcji Eesti Laul 2019. Jest to jedenasta edycja tego formatu. W tym roku półfinały selekcji po raz pierwszy przenoszą się poza stolicę, do Tartu.

W tym półfinale zobaczymy dwunastu wykonawców:

Estonia: Poznaj uczestników Eesti Laul 2019 cz. 2

 1. Synne Valtri – I’ll Do It My Way
 2. Sissi – Strong
 3. Kaia Tamm – Wo sind die Katzen?
 4. Iseloomad – Kaks miinust
 5. Cätlin Mägi & Jaan Pehk – Parmumäng
 6. Lumevärv feat. INGA – Milline päev
 7. Uku Suviste – Pretty Little Liar
 8. Kerli Kivilaan – Cold Love
 9. Around the Sun – Follow Me Back
 10. Lacy Jay – Halleluja
 11. Grete Paia – Kui isegi kaotan
 12. Kadiah – Believe

Półfinały Eesti Laul 2019 będą zorganizowane w centrum sportowym Uniwersytetu w Tartu. Dwa koncerty w Tartu poprowadzą Ott Sepp i Piret Krummi.

Transmisja półfinału rozpocznie się o godzinie 18:00 CET. Program będzie przedzielony 30-minutową przerwą. Półfinał będzie można śledzić TUTAJ.

Organizacja 1. półfinału spotkała się z dużą krytyką mediów. Dotyczy to również uczestniczących piosenek. Dziennikarz muzyczny Bert Järvet w wywiadzie dla estońskiej telewizji zwraca uwagę, że w 2. półfinale pojawi się więcej doświadczonych wykonawców i nie należy przyłączać się do powszechnego przekonania, że czwartkowe zmagania były mocniejsze. Do finału awansuje sześć piosenek na podstawie głosowania widzów i jurorów. Według zakładów bukmacherskich, w finale powinni się znaleźć: Uku Suviste, Kerli Kivilaan,Grete Paia, Synne Valtri, Kadiah oraz Lacy Jay. Przypomnijmy, że finał odbędzie się 16 lutego w Tallinnie.

W zeszłym roku Estonię reprezentowała Elina Nechayeva z piosenką „La Forza”. Dzięki tej propozycji Estonia pojawiła się w finale po raz pierwszy od 2015 roku. Ostatecznie Nechayeva zakończyła swój udział na 8. miejscu podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Źródło: ERR

1 KOMENTARZ