Już dzisiaj rozpoczną się estońskie selekcje Eesti Laul 2019. Jest to jedenasta edycja tego formatu. W tym roku półfinały selekcji po raz pierwszy przenoszą się poza stolicę, do Tartu.

W tym półfinale zobaczymy dwunastu wykonawców:

Estonia: poznaj uczestników Eesti Laul 2019 cz. 1

 

 1. The Swingers, Tanja & Birgit – High Heels In The Neighborhood
 2. Marko Kaar – Smile
 3. xtra basic & Emily J – Hold Me Close
 4. Johanna Eendra – Why are you doing this?
 5. STEFAN – Without You
 6. Sandra Nurmsalu – The Tree of Desires
 7. Jennifer Cohen – Little Baby El
 8. SOFIA RUBINA (ft. JANIKA TENN) – Deep Water
 9. ÖED – Öhuloss
 10. Victor Crone – Storm
 11. Ranele – Supernova
 12. INGER – Coming Home

Półfinały Eesti Laul 2019 będą zorganizowane w centrum sportowym Uniwersytetu w Tartu. Dwa koncerty w Tartu poprowadzą. Gościem specjalnym 1. półfinału Eesti Laul będzie Maarja-Liis Ilus, która reprezentowała Estonię w 1996 i 1997 roku.

Transmisja półfinału rozpocznie się o godzinie 18:00 CET. Program będzie przedzielony 30-minutową przerwą. Półfinał będzie można śledzić TUTAJ.

Do finału awansuje sześć piosenek na podstawie głosowania widzów i jurorów. Według zakładów bukmacherskich, w finale powinni się znaleźć: Victor Crone, INGER, Sandra Nurmsalu, Stefan, xtra basic & Emily J oraz Jennifer Cohen. Finał estońskich selekcji odbędzie się 16 lutego.

UPDATE

Do finału awansowali: The Swingers & Tanja & Birgit, Stefan, Victor Crone, INGER. Dodatkowo wyłącznie głosami widzów przeszli: Sandra Nurmsalu  oraz xtra basic & Emily J.

💥JUST PRAEGU TARTUS! 💥Lava ehitamine lõpetatakse peagi ja proovid juba käivad. Millist emotikoni kasutaksid, et võta…

Opublikowany przez Eesti Laul Wtorek, 29 stycznia 2019

W zeszłym roku Estonię reprezentowała Elina Nechayeva z piosenką „La Forza”. Dzięki tej propozycji Estonia pojawiła się w finale po raz pierwszy od 2015 roku. Ostatecznie Nechayeva zakończyła swój udział na 8. miejscu podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie.

Źródło: ERR