Reprezentant Albanii długo kazał czekać na eurowizyjną wersję swojej piosenki Mall. Czy było warto? Sprawdźcie jak brzmi jego propozycja!

Chociaż wygrał Festivali i Kenges pod koniec grudnia ubiegłego roku i jego Mall było pierwszym utworem wybranym na Eurowizję 2018, dopiero teraz usłyszeliśmy nową, skróconą wersję, która jest zgodna z regulaminem konkursu. Oficjalna wersja trwa aż 4:35 czyli o ponad półtorej minuty za długo, by trafić do eurowizyjnej stawki. Nowy eurowizyjny wariant został skrócony, ale zachowano aranżację i język utworu. Eugent Bushpepa zaśpiewa piosenkę w całości po albańsku. Tym samym, język ten wraca do konkursu po paru latach przerwy. Ostatni raz słyszeliśmy go w 2013 roku za sprawą Adriana Lulgjuraja i Bledara Sejko, którzy podczas Eurowizji w Malmo śpiewali Identitet.

W drugiej połowie lutego 33-letni Eugent odwiedził portugalskie miasto Aveiro, gdzie nagrywał pocztówkę eurowizyjną. W mieście nazywanym „portugalską Wenecją” zawitał do domów lokalnych rybaków, na targi rybne i zobaczył historyczną zabudowę. Co jeszcze robił w Aveiro? O tym przekonamy się w maju, oglądając zapowiedź jego występu podczas pierwszego półfinału Eurowizji!

Podobnie jak polscy reprezentanci – Gromee i Lukas Meijer – Eugent odwiedzi co najmniej dwa kraje przed Eurowizją 2018. Jego udział w koncertach London Eurovision Party (Wielka Brytania) i Eurovision in Concert (Holandia) został już potwierdzony. Dodatkowo Albańczyk zaśpiewa też w Madrycie podczas Eurovision Spain Pre-Party. Czy podczas któregoś z wydarzeń przedeurowizyjnych spotka dwóch innych uczestników pochodzących z Albanii – Eleni z Cypru i Ermala z Włoch? Przekonamy się niebawem!

Źródło: ESCkaz, fot.: Eurovision.tv, RTSH