Czy Eugent Bushpepa zostanie pierwszym mężczyzną, który wprowadzi Albanię do finału Eurowizji? Co przygotował na promocję swojej piosenki? Z kim wystąpi na scenie? Odkrywamy karty! 

Telewizja albańska RTSH zaprezentowała oficjalny layout eurowizyjnego singla Eugenta Bushpepy. Chociaż tytułem na płycie będzie Yearning, nie należy się spodziewać angielskojęzycznego wariantu piosenki Mall. Przygotowania do wydania singla odbyły się w belgijskim studiu ICP pod czujnym okiem producenta Jim’a Lowe. Na krążku promocyjnym znajdziemy utwór Mall w wersji oryginalnej (z Festivali i Kenges), w wersji eurowizyjnej, a także karaoke i wersję instrumentalną. Każde nagranie dostępne będzie w formie WAV i Mp3. Dodatkowo znajdziemy tam też DVD z biografią i zdjęciami Eugenta, tekstem piosenki Mall po albańsku i angielsku, występ z Festivali i Kenges oraz oficjalny teledysk. Taki krążek na pewno będzie gratką dla wszystkich fanów Eurowizji, a zwłaszcza muzyki albańskiej.

Po chwilowych problemach z paszportem i wizami, Eugent mógł w końcu wystąpić przed eurowizyjną publicznością. Jego wykonanie Mall w Amsterdamie zjednało mu wielu nowych fanów, którzy zachwycają się silnym głosem i charyzmą wokalisty. Niestety, wokaliście na razie bukmacherzy nie dają szans na awans do finału, ale wielu miłośników Eurowizji ma nadzieję, że Albańczyk zostanie w Lizbonie doceniony.

Aby Mall jak najsilniej wybrzmiało na scenie w Altice Arenie, Eugent Bushpepa wystąpi z dwiema chórzystkami. Greta Radovani reprezentowała już Albanię rok temu podczas Eurowizji w Kijowie u boku Lindity Halimi. Występowała też w tegorocznym Festivali i Kenges jako chórzystka do wszystkich konkursowych występów. Towarzyszyła jej tam Erinda Agolli, która także pojedzie do Lizbony. Dla wzmocnienia rockowego charakteru piosenki Mall, na scenie pojawią się też muzycy Denis Hima, Besnik Nikolli i Gerti Himado.

Eugent Bushpepa wystąpi jako trzeci w pierwszym półfinale Eurowizji 2018. Swój utwór Mall wykona w całości po albańsku. Jeżeli uda mu się awansować, będzie pierwszym mężczyzną reprezentującym Albanię w finale Konkursu Piosenki Eurowizji. Trzymamy kciuki!

Źródło: RTSH, YouTube, inf. własne, fot.: Facebook