Huset-KBH – nazwę tego centrum kultury  już dzisiaj powinni zapamiętać Ci, którzy wybierają się do Kopenhagi. To właśnie tu OGAE International uruchomi Euro Fan Café 2014.

Kolejny raz nie tylko Euro Club, ale i Euro Fan Café stanie się miejscem spotkań fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Jak mówi Johann Sørensen – prezes OGAE Denmark, nie może doczekać się, aby powitać gości z całego świata. Opowiada także o atrakcjach, jakie czekają na nich.

[quote]W tym roku będzie to cały klub pełen niesamowitych atrakcji i wydarzeń. Huset-KBH umożliwia organizację imprez dedykowanych w 100% tematyce Konkursu Piosenki Eurowizji. Będziemy mieć talk-show, eurowizyjne kino, wieczorem karaoke, występy na żywo oraz wiele klubowych nocy z eurowizyjnymi DJ’ami. Euro Fan Café będzie tyglem wydarzeń w stylu Eurowizji.[/quote]

Wybór Huset-KBH na Euro Fan Café nie jest przypadkowy. To jedno z tych miejsc, które mocno zaznaczyły się na mapie kulturalnej Kopenhagi na różnych płaszczyznach: teatru, filmu, muzyki, słowa. Ponad 40 lat tradycji. 1000 wydarzeń artystycznych. 7 scen. Ponadto, jedynie 200 metrów dzieli klub od Eurovision Fan Mile.

Warto dodać, że wydarzenia nawiązujące tematyką do Konkursu Eurowizji organizowane są już teraz. Dosłownie, ponieważ dzisiaj – 26 stycznia – na scene Huset Biograf odbędzie się event „Countdown to Eurovision 2014”.

W czasie dwóch tygodni eurowizyjnego święta, które rozpocznie się już pod koniec kwietnia, Husen-KBH zaoferuje program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. O wszystko zadba Rick Jacobson. To między innymi on odpowiada za sukces Euro Fan Café w Malmö.

[quote]Jestem zaszczycony i bardziej niż podekscytowany mogąc stworzyć program i wyprodukować wydarzenia w Euro Fan Café drugi rok pod rząd. Wiem, że powtórzymy sukces z Malmö. Kopenhaga to otwarte miasta i – z Husen-KBH w jego sercu – to najlepsze miejsce dla fanów i ich przyjaciół, aby cieszyć się dwoma tygodniami pełnymi wydarzeń. Moim marzeniem jest, aby w Kopenhadze rozwijać możliwości Euro Fan Café: wraz z koncetami, talk-show, godzinami eurowizyjnej muzyki i imprezowej atmosferze mamy kilka pomysłów, które będą tegorocznymi nowościami. [/quote]

Euro Fan Café otwiera swoje podwoje 28 kwietnia i będzie czynny do 10 maja.

Źródło: OGAE International, huset-kbh.dk, fot.: escxtra.com