Prezentujemy kolejną odsłonę konkursu na najlepszą piosenkę taneczną Europy. Polskę reprezentuje duet Wet Fingers z Ewą Jach i utworem „Nie powiem Ci”. Zobaczcie, kto jest ich konkurentem i weźcie udział w głosowaniu na faworyta internautów!

Ruszyła kolejna edycja plebiscytu Eurodanceweb Awards na najlepszą taneczną piosenkę Europy. Organizatorzy co roku śledzą najnowsze trendy muzyczne w krajach Europy i wybierają utwory, które walczą o głosy internautów jak i punkty specjalistów oraz zaproszonych jurorów. W tym roku w stawce znajdują się aż 34 kraje, a wśród artystów nie zabrakło oczywiście artystów związanych z Eurowizją.

Białoruś reprezentuje w tym roku Natalia Podolskaya, uczestniczka Eurowizji 2005 w barwach Rosji. Dla Cypru śpiewa Ivi Adamou, gwiazda ESC 2012, z kolei Estonię reprezentuje Koit Toome, który chociaż wystąpił na ESC już dawno (w 1998) to nadal cieszy się w swoim kraju ogromną popularnością. Z Serbii wybrano utwór „Ludak kao ja” Željka Joksimovicia, doskonale znanego wokalisty i kompozytora oraz prowadzącego ESC 2008 w Belgradzie. Sporo jest też akcentów preselekcyjnych. Na pewno wymienić należy Łotwę, Norwegię i Szwecję, dla których wybrano piosenki z tegorocznych eliminacji eurowizyjnych – odpowiednio: „Higher and Higher” Liene Candy, „Bombo” Adelen i „We’re still kids” Michaela Feinera & Caisy. Z kolei utwór Macedonii śpiewa Viktorija Loba, reprezentantka kraju na JESC 2003.

Polska jak co roku jest obecna podczas konkursu. W tym roku wybrano utwór „Nie powiem Ci” w wykonaniu Ewy Jach i grupy Wet Fingers. Ewa Jach do tej pory znana była głównie ze współpracy z Kayah, Kasią Wilk czy Mezo. Jej debiutancki singiel nosi tytuł „Mamy czas”. Wet Fingers to duet producentów złożony z DJ Adamusa i Mafia Mike’a. Razem muzykę tworzą już od 2005 roku. Czy Polsce pójdzie lepiej, niż rok temu? W 2012 reprezentował nas utwór „Wanna feel you now” Patrycji Kazadi i Matta Pokory, który zajął odległe 17. miejsce. Ubiegłoroczny plebiscyt zwyciężyła Belgia z utworem „Miracle” Milk Inc.

Eurodanceweb Awards istnieje od 2001 roku, a historię konkursu prześledzić można na oficjalnej stronie dostępnej TUTAJ. Do 13 grudnia trwa głosowanie internautów, którzy przyznają swoją nagrodę dla najbardziej lubianego utworu. Aby posłuchać tegorocznych utworów i zagłosować, wystarczy wejść TUTAJ. Aktualnie w tym głosowaniu prowadzi Hiszpania przed Szwajcarią i Ukrainą, a Polska znajduje się na szarym końcu. Serdecznie zapraszamy więc do przesłuchania propozycji i wybrania swojego ulubieńca. Portal Eurowizja.org został zaproszony do grona jurorów, które wybierze zdobywcę Grand Prix.