Autor: Sebastian Kołtun (OGAE Polska)

Klub OGAE Polska po raz pierwszy w historii Konkursu ma przyjemność poprowadzić tą zabawę, która wirtualnie ma miejsce w Warszawie. Duża w tym zasługa Margaret i jej fenomenalnego Cool Me Down, który w ciągu ostatniego roku pojawiał się w stacjach radiowych nie tylko w naszym kraju! I przede wszystkim podbił serca kolegów zrzeszonych w zagranicznych oddziałach OGAE.

OGAE Second Chance Contest to podsumowanie zmagań w minionym sezonie eurowizyjnym. Trzeba przyznać, że nie zawsze zgadzaliśmy się z ostatecznym wyborem widzów i/lub jurorów podczas preselekcji w danych krajach. Ale właśnie po to jest ten Konkurs: by zwrócić uwagę na kandydatury warte naszego i Waszego zainteresowania. Na wykonania, które były ciekawe i nie byłoby wstydu, gdyby to właśnie te piosenki były zaprezentowane na scenie w Kijowie.

Jakie były guilty pleasures tegorocznych preselekcji? Naszym była (równie zjawiskowa co Kasia Moś!) Gosia Bernatowicz, czyli Carmell. To ona wraz z utworem Faces będzie reprezentować nasz kraj w tegorocznym Konkursie.

 

 

A oto kompletna lista uczestników 31. edycji OGAE Second Chance Contest!

1. Albania (Dilan Reka – Mos Harro)
2. Belarus (NUTEKI – Take My Heart)
3. Denmark (Ida Una – One)
4. Estonia (Kerli – Spirit Animal)
5. Finland (Zühlke – Perfect Villain)
6. Georgia [Rest of the World] (Maliibu – We Live Once)
7. Germany (Axel Feige – Wildfire)
8. Greece (Demy – When The Morning Comes Around)
9. Hungary (Gabi Tóth & Freddie Shuman feat. Lotfi Begi – Hosszú Idők)
10. Iceland (Daði Freyr – Is This Love?)
11. Italy (Paola Turci – Fatti Bella Per Te)
12. Latvia (My Radiant You – All I Know)
13. Lithuania (Greta Zazza – Like I Love You)
14. Malta (Janice Mangion – Kewkba)
15. Norway (Ella – Mama’s Boy)
16. Poland (Carmell – Faces)
17. Portugal (Pedro Gonçalves – Don’t Walk Away)
18. Slovenia (BQL – Heart Of Gold)
19. Spain (LeKlein – Ouch!)
20. Sweden (Mariette – A Million Years)
21. Ukraine (Tayanna – I Love You)
22. United Kingdom (Holly Brewer – I Wish I Loved You More)

Do 15 lipca lokalne zarządy OGAE muszą przesłać organizatorowi (OGAE Polska) rezultaty punktowe ze swoich klubów. Czas trwania głosowania jest inny w każdym klubie OGAE i ustalany przez Zarząd lokalnego oddziału Stowarzyszenia. Uprawnionymi do głosowania są jedynie członkowie klubów OGAE nie tylko z wyżej wymienionych krajów-uczestników lecz także z Andory, Australii, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Irlandii, Izraela, Luksemburga, Rosji oraz Serbii.

Wyniki plebiscytu poznamy na początku września, lecz my już teraz bardzo mocno trzymamy kciuki za Carmell!

Zapraszamy również na stronę osc2017.eurowizja.org jak i oficjalny fanpage OGAE Second Chance Contest Warsaw 2017, gdzie możecie zapoznać się zarówno z sylwetkami uczestników Eurowizji Drugiej Szansy jak i również śledzić przebieg naszego Konkursu.