Eurovision Home Concerts
Reprezentantka Bułgarii w 2020 i 2021 r. - Victoria, fot. eurovisionworld.com

W czwartym odcinku formatu Eurovision Home Concerts spotkamy się z kolejnymi tegorocznymi, niedoszłymi reprezentantami. Swoje eurowizyjne utwory oraz covery zaprezentują m.in. Bułgarka Victoria czy Ben Dolic z Niemiec.

Choć tegoroczna Eurowizja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, Europejska Unia Nadawców (EBU) postanowiła dać coś fanom w zamian. Tak powstała formuła Eurovision Home Concerts, gdzie miłośnicy Eurowizji głosują na to, jaki cover ma zaśpiewać dany artysta.

To były występy: Jamala śpiewająca Arcade i czeskie Say Na Na Na!

Eurovision Home Concerts: kto zaśpiewa w czwartym odcinku?

W piątkowe popołudnie spotkamy się z artystami z dziesięciu państw. Choć nie wystąpią za trzy tygodnie w Rotterdamie, zaprezentują się dla Was:

  • Ben Dolic (Niemcy) – Violent Thing
  • The Mamas (Szwecja) – Move
  • Victoria (Bułgaria) – Tears Getting Sober
  • Stefania (Grecja) – Superg!rl
  • Elisa (Portugalia) – Medo de sentir
  • Ana Soklič (Słowenia) – Voda
  • Damir Kedžo (Chorwacja) – Divlji vjetre

Oprócz nich usłyszymy także norweskie trio Keiino, których Spirit in the Sky szturmem podbiło serca widzów zeszłorocznego konkursu. W zeszłym roku wystąpiła również Paenda z Austrii, która zaśpiewała w Tel Awiwie Limits. Wystąpi także Eugent Bushpepa z Albanii, którego możecie pamiętać z utworu Mall, zaprezentowanego dwa lata temu w Lizbonie.

Albańczyk dał fanom do wyboru trzy propozycje coveru: Proud (Macedonia Północna 2019), Truth (Azerbejdżan 2019) i Silent Storm (Norwegia 2014). To właśnie ten ostatni utwór wygrał w głosowaniu na Twitterze i jego interpretację usłyszymy. Ben Dolic zaś postawił na jedne z najlepszych piosenek w danych edycjach. Spośród Believe (Rosja 2008), Euphorii (Szwecja 2012), Satellite (Niemcy 2010) i Beautiful Mess (Bułgaria 2017) wygrała ta, która jako jedyna nie wygrała całego konkursu.

A pozostałe covery? Ich losy decydują się na instagramowym profilu Eurovision Song Contest. Z pewnością będzie wiele zaskoczeń! Transmisja koncertu odbędzie się na kanale Eurovision Song Contest na YouTube w piątek o godzinie 17.00.