Eurovision Home Concerts Go_A Ukraina
Eurovision Home Concerts: reprezentanci Ukrainy w 2020 i 2021 r., zespół Go_A, fot. eurovision.tv

Dziś czeka nas ostatni odcinek cyklu Eurovision Home Concerts, czyli serii domowych koncertów, podczas których fani Eurowizji mogą usłyszeć niedoszłych tegorocznych reprezentantów oraz artystów z ubiegłych lat. Zaprezentują się artyści z ośmiu państw.

Z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczna Eurowizja została odwołana. W obliczu nowej, dotychczas nieznanej sytuacji w historii konkursu, Europejska Unia Nadawców (EBU) zaproponowała szereg rozwiązań, mających wypełnić pustkę po odwołanym konkursie. Jedną z propozycji są cotygodniowe koncerty, które artyści eurowizyjni nagrywają ze swoich domów. Oprócz propozycji EBU, nadawcy z poszczególnych państw oraz środowisko fanów także przygotowało wiele zastępczych formatów, o czym więcej możecie przeczytać tutaj:

Eurowizja 2020: Które eurowizyjne programy warto obejrzeć? [HARMONOGRAM]

Eurovision Home Concerts: artyści siódmego odcinka

Wśród artystów z najbliższego odcinka zdecydowana większość miała szansę wystąpić na Eurowizji. Tegoroczni, niedoszli reprezentanci z siódmego odcinka EHC to Diodato z Włoch oraz ukraiński zespół Go_A. Usłyszymy zatem odpowiednio Fai RumoreSolovey.

Oprócz nich zobaczymy pierwszą zwyciężczynię Eurowizji z Irlandii. Dana wykona swój przebój z 1970 roku, All Kinds of Everything. Inni zwycięzcy, którzy pojawią się w piątkowym odcinku to grupa Secret Garden (Norwegia 1995) oraz Eimear Quinn, która w 1996 roku przyniosła Irlandii ostatnie jak dotąd zwycięstwo. Po latach wybrzmią zatem NocturneThe Voice.

Eurovision Home Concerts: kogo jeszcze się spodziewać?

Do wymienionych wcześniej artystów dołączy Yohanna z Islandii, która w 2009 roku zajęła 2. miejsce z piosenką Is It True?. Wystąpi także laureatka drugiego miejsca z 2016 roku, Australijka Dami Im, która z pewnością brawurowo wykona swoje Sound of Silence. Rok 2017 będzie reprezentować Imri Ziv z Izraela, którego I Feel Alive do dziś rozbrzmiewa na niejednej eurowizyjnej imprezie. Do tej stawki dołączy także ostatni reprezentant Ukrainy, którego piosenka faktycznie wybrzmiała na konkursowej scenie. Melovin wykona swój utwór z 2018 roku – Under the Ladder.

Każdy z artystów zaprezentuje dwie piosenki: swój konkursowy utwór oraz specjalnie przygotowany cover. Jego wybór pozostawili fanom Eurowizji, którzy mogli głosować na dwie propozycje na Instagramie. Koncert będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale Eurovision Song Contest na YouTube. Transmisja rozpocznie się dziś o godzinie 17:00 czasu środkowoeuropejskiego.