Jamala, zwyciężczyni Eurowizji 2016. (fot. EBU)

Eurovision Home Concerts to seria muzycznych spotkań, w których biorą udział uczestnicy Konkursu Piosenki Eurowizji. Po udanej premierze czekają nas kolejne występy, a na zaproszenie Europejskiej Unii Nadawców odpowiedzieli m.in. Jamala i Gjon’s Tears. Kto zaśpiewa eurowizyjne przeboje dla internautów?

Pandemia koronawirusa spowodowała odwołanie Eurowizji 2020, jednak organizatorzy nie pozostawili fanów bez muzycznych atrakcji. EBU ruszyła z projektem Eurovision Home Concerts, na którego potrzeby wykonawcy znani z poprzednich konkursów śpiewają eurowizyjne przeboje, nagrywając występy z własnych domów.

Zobacz występy z pierwszego odcinka Eurovision Home Concerts. Slavko śpiewający Fuego to najlepsze, co mogliśmy zobaczyć!

Drugi odcinek Eurovision Home Concerts – kto zaśpiewa?

Piątkowy wieczór umilą fanom konkursu niedoszli uczestnicy Eurowizji 2020. Swoje eurowizyjne propozycje zaśpiewają:

  • Montaigne (Australia) Don’t Break Me
  • Wasił Garwanliew (Macedonia Północna) – You
  • Gjon’s Tears (Szwajcaria) – Répondez-moi
  • Aksel Kankaanranta (Finlandia) – Looking Back
  • Daði Freyr Pétursson (Islandia) – Think About Things

Nie zabraknie też wykonawców, którzy mają za sobą występ na Eurowizji. Na zaproszenie EBU odpowiedziały Leonora Colmor Jepsen, reprezentanta Danii z 2019 roku, a także Jamala, zwyciężczyni Eurowizji 2016. To oznacza, że podczas Eurovision Home Concerts usłyszymy utwory Love Is Forever oraz 1944.

Tropem gwiazd Eurowizji: Jamala

Uczestnicy programu zaprezentują nie tylko autorskie piosenki z Eurowizji, ale też covery eurowizyjnych przebojów, które wybrali dla nich internauci. Leonora „zmierzy się” z hitem Satellite, z którym Lena Meyer-Landrut wygrała Eurowizję 2010. Decyzją internautów Jamala zaśpiewała zwycięski utwór Arcade z repertuaru Duncana Laurence’a. Pozostałe występy pozostaną niespodzianką, które będą odsłonięte w trakcie koncertu „na żywo”.

Wiemy jednak, że Montaigne zaśpiewa jeden z utworów wybranych na Eurowizję 2020: Fai Rumore (Włochy) lub Répondez-moi (Szwajcaria). Z kolei Gjon’s Tears, wykonujący oryginalnie utwór Répondez-moi zaprezentuje jedną ze zwycięskich piosenek swojego kraju w konkursie: Refrain lub Ne partez pas sans moi. Aksel z Finlandii wykona inny fiński przebój eurowizyjny – Da Da Dam (2011) lub Fairytale z repertuaru Alexandra Rybaka z Norwegii. Wasił zmierzy się z jedną z legend Eurowizji: Toy lub My Number One. Daði Freyr Pétursson zaśpiewa Ding-A-Dong (Holandia 1975) lub Lipstick (Irlandia 2011).

Transmisja z Eurovision Home Concerts na YouTube rozpocznie się o godz. 17:00.