Wiemy już, że konkurs Eurowizja Junior zostanie zorganizowany 24 listopada w Gliwicach. Wielu fanów konkursu już teraz szuka informacji o biletach i cenach. Niestety – na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wskazują na to doświadczenia dotychczasowych edycji. W ostatnich latach sprzedaż biletów ruszała dopiero z końcem października. To zaledwie kilka tygodni przed samym konkursem. Trzeba przyznać, że w przeciwieństwie do „dorosłej” Eurowizji z zakupem biletu nie było problemów.  Ceny były atrakcyjne i oscylowały w granicach kilkunastu złotych.

Eurowizja Junior 2019 nie powinna nadszarpnąć naszego portfela. Ceny w Polsce nie powinny być dużo wyższe. Arena Gliwice jest bowiem bardzo pojemna – konkurs może obejrzeć na żywo nawet 13 tysięcy widzów. Na cenę biletów nie powinna też wpływać jego większa popularność i profesjonalizacja – zainteresowanie ciągle jest istotnie niższe niż głównego konkursu, który również zmieściłby się w arenie.

Warto za to rozważyć rezerwację miejsca hotelowego. Od chwili ogłoszenia miejsca organizacji na portalach rezerwacyjnych systematycznie znikają najbardziej atrakcyjne oferty.

Szczegóły dotyczące cen biletów na finał Eurowizja Junior i ich dostępności przekażemy w tym miejscu, gdy tylko będzie to możliwe.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Gliwicach.  W 2018 roku, reprezentantka Polski – Roksana Węgiel wygrała konkurs z piosenką „Anyone I want to be”.

 

Źródło: własne

3 KOMENTARZE