Po tygodniowej przerwie Litwa wraca do gry! Już dziś o godzinie 20:00 polskiego czasu zobaczymy drugi odcinek Eurovizijos Atranka 2019. Szykują nam się też niespodzianki!

W nadchodzącym koncercie wystąpią:
TiramisuThe Smell of Your Eyes
Giedrius NakasKlaidos
Justina ŽukauskaitėHit Me Harder
Lukas BartaškaRiver of Hope
Paola HartI’ll Be Alright
Valdas LackoDare
Emilija GogolytėRiddle
Edgaras LubysTo The Sky
Donata & BingBangDoing The Loop
Gražvydas SidiniauskasAnother Movie
Justina Budaitė-JunaStrength of A Woman
BANZZZAII Don’t Care
Original CopyPower of Sounds

Tradycyjnie preselekcje litewskie zostały nagrane już wcześniej. Znane są więc wyniki głosowania jury. Oto one:

12 pkt – Justina Budaitė-JunaStrength of A Woman
10 pkt – Edgaras LubysTo The Sky
8 pkt – (ex aequo) Lukas BartaškaRiver of Hope / Paola HartI’ll Be Alright
6 pkt – Emilija GogolytėRiddle
5 pkt – Gražvydas SidiniauskasAnother Movie
4 pkt – TiramisuThe Smell of Your Eyes
3 pkt – Original CopyPower of Sounds
2 pkt – Justina ŽukauskaitėHit Me Harder
1 pkt – Donata & BingBangDoing The Loop

Co ciekawe, choć zgłoszenia do litewskich preselekcji zostały już dawno zamknięte, lista uczestników ustalona, a nagrania pierwszego etapu rozpoczęte okazuje się, że ten nadbałtycki kraj szykuje nam kilka niespodzianek!

Ponieważ Algridas Daumantas Ciunys zdecydował się zrezygnować z walki o prawo do reprezentowania Litwy w tegorocznej Eurowizji w stawce pojawi się… aż trzech nowych uczestników! Będą to: grupa „120”, Linas Jakstys oraz znany fanom Eurowizji Sasha Song w duecie z Dovile.

To nie koniec atrakcji. Okazuje się bowiem, że Jurgis Didziulis nie wystąpi na scenie sam. Będzie mu towarzyszyć jego żona, Erica Jennings, która również jest już znana fanom Eurowizji. W zeszłym roku chciała wystartować w preselekcjach z utworem The truth jednak ostatecznie wycofała się argumentując swoją decyzję podejrzeniami o fałszowanie wyników. Jak widać przez rok zmieniła zdanie i niedługo znów zobaczymy ją na scenie studia LRT.

Ostatnią niespodzianką jest dodatkowy utwór od Moniki Mariji. Jak wiemy wokalistka zgłosiła kompozycję pod tytułem Criminal, która została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność i sprawiła, że Monika Marija stała się faworytką do zwycięstwa Eurovizijos Atranka 2019. Jednak teraz okazało się, że artystka wystąpi z jeszcze jednym utworem. Jego tytuł to Light on. Czy nowa propozycja Moniki Mariji spodoba się tak samo jak Criminal? Przekonamy się o tym już niedługo.

Drugi odcinek Eurovizijos Atranka zostanie wyemitowany już dziś o godzinie 20:00 (czasu polskiego) w telewizji LRT oraz online TUTAJ.

Źródło: esckaz.com
Foto: esckaz.com

1 KOMENTARZ