Przedstawiamy wyniki głosowań klubów OGAE zrzeszonych w OGAE International. Opublikowano głosy z Turcji, Malty, Portugalii oraz Hiszpanii – polski utwór „My Słowianie” zdobył pierwsze punkty w tabeli generalnej.

 

Jak co roku członkowie klubów OGAE głosują na swoich ulubieńców i faworytów. Często końcowe wyniki mają swoje pokrycie w finałowych głosowaniach podczas Eurowizji. Należy jednak pamiętać, że coroczne głosowanie nie jest w żaden sposób wiążące z późniejszymi faktycznymi głosowaniami z poszczególnych krajów. W historii głosowań stowarzyszeń OGAE International Polacy nie radzili sobie dobrze. Jedyną reprezentantką, która otrzymała sporo głosów sympatii była Magdalena Tul – jej eurowizyjny utwór Jestem nadal grywany jest na wielu eurowizyjnych imprezach. Niestety, mimo popularności polskiej piosenki wśród fanów Eurowizji, wokalistka ostatecznie zajęła ostatnie 19. miejsce w półfinale w 2011 roku. W historii głosowań klubów OGAE członkowie zazwyczaj nie typują faworytów do zwycięstwa, ma to bardziej charakter symboliczny i określa popularność danego utworu wśród fanów w poszczególnych krajach – dla przykładu: w głosowaniu OGAE w 2011 roku wygrała Kate Wolf z utworem What About My Dreams, która ostatecznie zajęła odległe 22. miejsce w finale, natomiast rok temu ogromną popularnością cieszył się utwór Valentiny MonettyCrisalide (3. miejsce w głosowaniu klubów OGAE), który ostatecznie nie wszedł do finału, zajmując 11. miejsce w półfinale. Czy w tym roku gust członków zrzeszonych w jedynym oficjalnym fanklubie OGAE International będzie miał przełożenie na punkty i ostateczny wynik podczas eurowizyjnego finału? Poniżej prezentujemy pierwsze głosy, które spływają z całej Europy. Tym razem opublikowano wyniki z Turcji, Malty, Portugalii oraz Hiszpanii.

OGAE TURCJA

12 pkt – Armenia

10 pkt – Austria

8 pkt – Izrael

7 pkt – Mołdawia

6 pkt – Azerbejdżan

5 pkt – Wielka Brytania

4 pkt –  Łotwa

3 pkt – Dania

2 pkt – Polska

1 pkt – Czarnogóra

OGAE PORTUGALIA

12 pkt – Austria

10 pkt – Włochy

8 pkt – Izrael

7 pkt – Wielka Brytania

6 pkt – Norwegia

5 pkt – Szwajcaria

4 pkt – Grecja

3 pkt – Węgry

2 pkt – Irlandia

1 pkt – Hiszpania

OGAE MALTA

12 pkt – Włochy

10 pkt – Szwecja

8 pkt – Norwegia

7 pkt – Wielka Brytania

6 pkt – Azerbejdżan

5 pkt – Austria

4 pkt – Francja

3 pkt – Grecja

2 pkt – Niemcy

1 pkt – Irlandia

OGAE HISZPANIA

12 pkt – Szwecja

10 pkt – Wielka Brytania

8 pkt – Izrael

7 pkt – Armenia

6 pkt – Węgry

5 pkt – Austria

4 pkt – Grecja

3 pkt – Norwegia

2 pkt – Dania

1 pkt – Włochy

Po dwunastu głosowaniach top 10 wygląda następująco:

1. miejsce – Szwecja: 105 punktów

2. miejsce – Austria: 69 punktów

3. miejsce – Izrael: 63 punkty

4. miejsce – Wielka Brytania: 55 punktów

5. miejsce – Węgry: 48 punktów

6. miejsce – Włochy 43 punkty

7. miejsce – Armenia 42 punkty

8. miejsce – Grecja: 41 punktów

9. miejsce – Norwegia: 35 punktów

10. miejsce – Dania: 25 punktów

Członkowie OGAE Polska oddają głosy do dzisiaj do godziny 18:00. Natomiast jutro wyniki naszego głosowania zostaną opublikowane na stronie eurowizja.org. Głosowanie zarówno polskich, jak i zagranicznych fanów zapowiada się niezwykle emocjonująco!

Źródło i zdjęcie: ogaeinternational.com