Przedstawiamy ostatnie wyniki głosowań klubów OGAE zrzeszonych w OGAE International. Opublikowano głosy z Belgii, Szwecji oraz Andory. 

Jak co roku członkowie klubów OGAE głosują na swoich ulubieńców i faworytów. Często końcowe wyniki mają swoje pokrycie w finałowych głosowaniach podczas Eurowizji. Należy jednak pamiętać, że coroczne głosowanie nie jest w żaden sposób wiążące z późniejszymi faktycznymi głosowaniami z poszczególnych krajów. W historii głosowań stowarzyszeń OGAE International Polacy nie radzili sobie dobrze. Jedyną reprezentantką, która otrzymała sporo głosów sympatii była Magdalena Tul – jej eurowizyjny utwór Jestem nadal grywany jest na wielu eurowizyjnych imprezach. Niestety, mimo popularności polskiej piosenki wśród fanów Eurowizji, wokalistka ostatecznie zajęła ostatnie 19. miejsce w półfinale w 2011 roku. W historii głosowań klubów OGAE członkowie zazwyczaj nie typują faworytów do zwycięstwa, ma to bardziej charakter symboliczny i określa popularność danego utworu wśród fanów w poszczególnych krajach – dla przykładu: w głosowaniu OGAE w 2011 roku wygrała Kate Wolf z utworem What About My Dreams, która ostatecznie zajęła odległe 22. miejsce w finale, natomiast rok temu ogromną popularnością cieszył się utwór Valentiny MonettyCrisalide (2. miejsce w głosowaniu klubów OGAE), który ostatecznie nie wszedł do finału, zajmując 11. miejsce w półfinale. Czy w tym roku gust członków zrzeszonych w jedynym oficjalnym fanklubie OGAE International będzie miał przełożenie na punkty i ostateczny wynik podczas eurowizyjnego finału? Poniżej prezentujemy ostatnie głosy, które spłynęły z Belgii, Szwecji oraz Andory.

OGAE BELGIA:

1 pkt – Rumunia

2 pkt – Grecja

3 pkt – Hiszpania

4 pkt – Izrael

5 pkt – Szwecja

6 pkt – Dania

7 pkt – Wielka Brytania

8 pkt – Norwegia

10 pkt – Węgry

12 pkt – Austria

OGAE SZWECJA

1 pkt – Norwegia

2 pkt – Malta

3 pkt – Czarnogóra

4 pkt – Irlandia

5 pkt – Grecja

6 pkt – Austria

7 pkt – Hiszpania

8 pkt – Dania

10 pkt – Węgry

12 pkt – Izrael

OGAE ANDORA

1 pkt – Czarnogóra

2 pkt – Włochy

3 pkt – Grecja

4 pkt – Wielka Brytania

5 pkt – Armenia

6 pkt – Szwecja

7 pkt – Hiszpania

8 pkt – Dania

10 pkt – Austria

12 pkt – Węgry

Po czterdziestu głosowaniach top 16 wygląda następująco:

1. miejsce – Szwecja: 354 punkty

2. miejsce – Węgry: 262 punkty

3. miejsce – Izrael: 233 punkty

4. miejsce – Austria: 221 punktów

5. miejsce – Wielka Brytania: 162 punkty

6. miejsce – Armenia 151 punktów

7. miejsce – Norwegia: 127 punktów

8. miejsce – Hiszpania: 111 punktów

9. miejsce – Grecja: 104 punkty

10. miejsce – Czarnogóra: 79 punktów

11. miejsce – Włochy 72 punkty

12. miejsce – Dania: 61 punktów

13. miejsce – Francja: 35 punktów

14. miejsce – Irlandia: 33 punkty

15. miejsce – Holandia: 31 punktów

16. miejsce – Niemcy: 29 punktów

… 24. miejsce – Polska: 13 punktów

Poniżej prezentujemy zwycięski utwór, który zdobył najwięcej sympatii wśród fanów OGAE International – Undo w wykonaniu Sanny Nielsen.

Źródło: ogaeinternational.com

8 KOMENTARZE

  1. Wg mnie Sanna wykosi konkurencje własnie na scenie. Reszta stawki, moze z wyjatkiem Izraela, to na scenie niemal jak amatorzy. OGAE ma „winnera”, a na zywo zobaczymy. Zastanawia niska pozycja Armenii w koncowej tabeli OGAE. Wlasciwie powinny byc dwie tabelki OGAE, najwazniejsza to z krajow ktore w danym roku biorą udzial w konkursie, a druga dla wszystkich OGAE. Polacy, jak zwykle, niz zgadzają sie z Europą (jedyni z 12p dla UK). Donatan & Cleo tylko 13p, w tym 4p z sympatyzującej Litwy. Cos czuje, ze Cleo-cicha woda rozwali to eurowizyjne towarzystwo wzajemnej adoracji.

  2. Nie, nie mamy the winner – zdecydowanie za wcześnie na aklamację. Jest wielu bardzo dobrych konkurentów, a Sanna niezbyt sobie radzi z intonacją we fragmentach, w których śpiewa nisko – nie jest czysto. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, ale i tak pozostaną do pokonania choćby Kalay, Molly, Aram i nie tylko oni.