EBU i ORF opublikowały już oficjalny slogan Eurowizji 2015 w Wiedniu. Będzie to hasło „Budujemy mosty”. 

Z setek różnych propozycji, które ORF otrzymała zarówno od Austriaków jak i innych narodów, ostatecznie wybrano „Building Bridges” jako najbardziej pasujące do Konkursu Piosenki Eurowizji 2015 hasło – informuje Eurovision.tv. Autorem projektu jest firma PKP BBDO, która w przyszłym tygodniu ma zaprezentować graficzną wizję pod-loga Eurowizji z użyciem wybranego dziś sloganu.

Dyrektor telewizji ORF, Alexander Wrabetz, uważa, że wybór sloganu to kolejny krok w procesie organizacji konkursu. Hasło ma symbolizować zjednoczenie się krajów europejskich poprzez muzykę. Do zjednoczenia dojdzie w stolicy Austrii, Wiedniu, czyli mieście, które chlubi się tytułem „światowej stolicy muzyki” i położeniem w sercu Europy. Dyrektor przypomina równiez, że Austria często stanowiła most pomiędzy Zachodem a Wschodem, ale znaczenia hasła nie należy doszukiwać się jedynie w kwestiach politycznych, ale też kulturalnych i społecznościowych. „Building Bridges” ma być też oznaką tolerancji, otwarcia się na inność i wspólne działania, czyli to, o czym często w wywiadach mówi zwyciężczyni Eurowizji 2014 – Conchita Wurst. „Poprzez Konkurs Eurowizji w Wiedniu, chcemy by muzyka zbudowała most ponad granicami, kulturami i językami. Zapraszamy wszystkich, by ten most z nami zbudowali” – mówi Alexander Wrabetz.

„To będzie największy most, jaki ORF kiedykolwiek zbuduje” – mówi Jon Ola Sand z EBU, dodając, że hasło odzwierciedla to, co Eurowizja tworzyła od początku swojego istnienia – jedność między krajami i kulturami.

Eurowizja 2015 odbędzie się w maju. Ponad 30 państw potwierdziło już udział w konkursie. Telewizja Polska na razie nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie.

Źródło: EBU, Eurovision.tv