Decyzja podjęta! Europa w maju jedzie do stolicy Austrii, Wiednia. Areną zmagań będzie Stadthalle!

Po długim i pełnym emocji procesie selekcyjnym poznaliśmy miasto, które będzie gospodarzem Eurowizji 2015. Telewizja austriacka ORF i Europejska Unia Nadawców zadecydowały, że konkurs trafi to stolicy – Wiednia. Z wyboru zadowoleni są zarówno przedstawiciele nadawcy publicznego jak i Jon Ola Sand, jako główny przedstawiciel EBU. Areną eurowizyjnym zmagań będzie hala widowiskowa Stadthalle zbudowana w 1958, co oznacza, że jest tylko o 2 lata młodsza niż sam konkurs, który ugości. Według wstępnych założeń obiekt pomieści ok. 16 tys. widzów. Informacje na temat biletów i dostepnych miejsc podane zostaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Już teraz fani Eurowizji rozpoczęli szukanie miejsc noclegowych w Wiedniu. Niektórym już się to udało, a inni wciąż przeglądają sieć w pogoni za okazyjną ceną. Część miejsc noclegowych w najbardziej reprezentatywnych hotelach zostało już zablokowanych przez EBU. Będą to miejsca dla oficjalnych delegacji czy dziennikarzy.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2015 odbędzie się w dniach 19-23. maja. Austria po raz drugi organizować będzie konkurs. Szczegóły dotyczące zakupu biletów podane będą w późniejszym terminie, natomiast oficjalną listę uczestniczących państw EBU ma opublikować w styczniu.

Źródło: Eurovision.tv

1 KOMENTARZ