Za nami pierwsza dawka porządnych emocji. Wtorkowy półfinał 61. Konkurs Piosenki Eurowizji przyniósł wiele emocji i niespodzianek, a szczęśliwa dziesiątka uczestników zdobyła awans do wielkiego finału. Zobaczcie, jak artyści skomentowali wyniki pierwszego półfinału!

Wtorkowy półfinał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji wzbudził wiele emocji nie tylko wśród widzów i fanów widowiska, ale także samych uczestników. Przedstawiciele osiemnastu krajów zmierzyli się ze sobą w pierwszym z dwóch półfinałów, ale tylko dziesięciu z nich zakwalifikowało się do sobotniego finału.

Wśród szczęśliwców znaleźli się m.in. faworyci, czyli Freddie z Węgier i Siergiej Łazariew z Rosji, a także Gabriela Gunčíková z Czech, która jest uznawana za czarnego konia całego konkursu. Niestety, w gronie finalistów nie zobaczymy m.in. rewelacyjnego Jüriego Pootsmanna z Estonii, żywiołowej Sandhji z Finlandii czy mrocznej Grety Salóme z Islandii. Awans tych artystów spotkał się z ogromnym zaskoczeniem i niedowierzaniem. Rozmawialiśmy z nimi kilka minut ogłoszeniu wyników i wyznali nam, że oczywiście jest im przykro, ale i tak czują się zwycięzcami, bo dali z siebie wszystko.

Większość uczestników umieściła już na swoich oficjalnych profilach na Facebooku swoje komentarze dotyczące wczorajszego półfinału. Zobaczcie, jak poszczególni reprezentanci zareagowali na wyniki wtorkowego koncertu.

:

argo

Chcemy Wam wszystkim podziękować z całego serca za miłość, którą nam daliście! (…) Chcemy podziękować tym wszystkim, którzy nas kochają, wspierali nas i dali nam chwile, których nigdy nie zapomnimy!! Powodzenia dla wszystkich krajów i ich przedstawicieli, którzy pozostają w grze! Powodzenia dla #Cypru! Dziękujemy z całego serca!

lidia

Dziękuję za bycie częścią mojego życia podczas tej ekscytującej eurowizyjnej podróży. W pełni żyłam tą chwilą i miałam ogromną przyjemność występowania dla Was, miliona ludzi! To spełnienie moich marzeń, nie mogę tego opisać słowami!

nina

WOW! Brak mi słów! Dziękuję Wam za tę wspaniałą przygodę i doświadczenie, które do tej pory zdobyłam! Cieszę się, że Chorwacja wreszcie jest częścią finału Eurowizji!

douwe

BARDZO WAM DZIĘKUJĘ! ZROBILIŚMY TO!

iveta

Juhu! Jesteśmy w Wielkim Finale! Dziękuję za wspieranie mnie i głosowanie na #Armenię. Spotykamy się 14 maja #ESC2016

serhat

Dziękuję bardzo za całe wasze wsparcie i miłość po wczorajszym występie podczas pierwszego finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2016!

Bez tytułu

Aaaa! Jestem bardzo szczęśliwy! Jesteśmy w Wielkim Finale! Dziękuję wam wszystkim…

gabrysia

To jest to!!!! Republika Czech po raz pierwszy w historii dostała się do Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji :))) Dziekuję swojemu zespołowi za wsparcie!!! Taaak!

minus one

Dziękujemy! Widzimy się w finale!

zoe

Dostaliśmy się do finału!!! Dziękuję za wasze głosy! Kocham was! Całuję, Zoe

samra rahimli

#Eurowizja2016 Półfinał pierwszy. Brak słów! Dziękuję za wiarę we mnie! Jesteście moim #MiracleTeam. Nie przestawajcie wierzyć!

highway

Dziękujemy wszystkim za piękne komentarze i wsparcie! Zaszczytem było reprezentowanie naszego kraju w tym konkursie. Do zobaczenia wkrótce z nową piosenką.

greta salome

Co za noc! To wyjątkowe uczucie, wiedząc, że masz występ swojego życia i cały stadion wykrzykuje twój kraj, kiedy ogłaszane są wyniki, a jego nadal tam nie ma. Mogę powiedzieć, że po wczorajszym show czuję się zwycięzcą i nie ma niczego, co mogłabym poprawić w swoim występie. I oczywiście mój zespół jest najlepszym, jaki mogłam w ogóle mieć…

ira losco

Dzień dobry wszystkim! Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie wasze wiadomości. Jestem przytłoczona miłością i wsparciem. Chciałabym serdecznie podziękować całemu zespołowi, całej delegacji, mojej rodzinie i przyjaciołom oczywiście. Jesteście super!…

 

Współpraca redakcyjna: Wioleta Pyśkiewicz
Źródło: Facebook; fot. Eurovision.tv

8 KOMENTARZE

  1. Ira wciąż pozostaje dla mnie zagadką, ale pamiętam, że mam duże problemy ze zrozumieniem fenomenu piosenek z Malty. Niemal co roku awansują, chociaż ich utwory są bardzo średnie. Malta to nie Rosja ani Ukraina, nie ma mnóstwa sprzymierzeńców w Europie. Nie ma jakiejś wielkiej diaspory.

  2. Estończyk był rewelacyjny? Chyba coś mi umknęło… Zoe i Ira przed Gretą? Żarty…o ile Austriaczka jeszcze jest mnie w stanie przekonać do siebie, o tyle nie rozumiem „fenomenu” Malty, piosenka jest bardzo średnia, a prezentacja mało oryginalna, czyżby głosy sympatii dla przyszłej mamy?

  3. Greta była świetna i aż trudno uwierzyć, że zabraknie jej w finale. Jurorzy musieli jej mocno podciąć skrzydła skrajnie niskimi notami. Na pewno w niedzielę sprawdzę szczegóły głosowania, zawsze mnie to intryguje:)

      • Jurorów nigdy nie zrozumiem. Zwłaszcza jak kilka lat temu oceniali wysoko dziewczynę, która fałszowała tak, że aż uszy puchły. Ich gust jest dosyć specyficzny i myślę, że częściej głosują na zasadzie – znam tego artystę, bo często koncertuje w moim kraju, ta piosenka nie zagraża mojemu reprezentantowi, więc niech ma punkty. Uważam, że oceniać powinni członkowie klubów OGAE – wtedy nie byłoby takich dziwnych akcji.