Europejska Unia Nadawców (EBU) i izraelski nadawca KAN zaprezentowały logo 64. Konkursu Piosenki Eurowizji. Skonstruowane zostało z trzech trójkątów symbolizujących jedność. 

Logo wspierane jest  przez hasło przewodniej tegorocznej Eurowizji – Dare to Dream, które zostało zaprezentowane w październiku 2018 roku.

Więzi i kreatywność

Telewizja KAN przedstawia więcej informacji o interpretacji loga Eurowizji w Tel Awiwie.

Trójkąt to jeden z najstarszych kształtów, który ma uniwersalne zastosowanie w sztuce, muzyce, naturze. Trójkąt reprezentuje nierozerwalne więzi i kreatywność. W momencie gdy trzy trójkąty łączą się ze sobą tworzą jedność, która przypomina ciało niebieskie i jest odniesieniem do gwiazd, które wkrótce pojawią się w Tel Awiwie.

Tegoroczne hasło, do którego nawiązuje logo ,związane jest z wartościami, takimi jak inkluzja, zróżnicowanie i jedność, które stanowią podstawę Konkursu Piosenki Eurowizji. Dodatkowo, logo jest inspirowane trójkątnymi kształtami i strukturą sceny zaprojektowaną przez Floriana Wiedera.

Slogan i logo zostały zaprojektowane przez dwie największe agencje w Izraelu: Awesome Tel Aviv (slogan) oraz Studio Adam Feinberg – ST/AF (logo).

Co roku nadawca-gospodarz tworzy slogan oraz koncept graficzny, które wzmacniają tożsamość Eurowizji. Po raz pierwszy, gdy logo i slogan tworzyły jedną całość miało miejsce w 2002 roku, kiedy estoński nadawca ERR podporządkował całą oprawę graficzną hasłu – A Modern Fairytale.

fot. KAN
Gwiazdy przyszłości

Logo zostanie wykorzystane w różnych wariantach podczas zbliżającej się Eurowizji 2019. Będzie użyte m.in. do dekoracji Tel Awiwu goszczącego konkurs w maju.

Jon Ola Sand, producent wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji z ramienia EBU, wypowiada się o koncepcji loga następująco:

Jesteśmy podekscytowani logiem, które wspiera wybrane hasło przez izraelskiego nadawcę KAN – Dare to dream. Dodatkowo, logo świetnie uzupełnia projekt sceny Floriana Wiedera. Mamy nadzieję, że kreatywny koncept dla tegorocznej Eurowizji będzie inspiracją dla 42 uczestników Eurowizji w Tel Awiwie, aby stać się gwiazdami przyszłości.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie w Tel Awiwie. W wydarzeniu weźmie udział 42 nadawców, w tym Polska. Tegoroczna Eurowizja zostanie rozegrana w centrum Expo 14, 16 i 18 maja 2019 roku.

Źródło: EBU