Athena Manoukian z utworem „Chains on you” będzie reprezentować Armenię podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Sprawdź, jak na ten utwór zareagowali nasi redaktorzy, i jakie szanse dają temu utworowi podczas majowego finału.

Armenia na Eurowizji 2020: kim jest zwycięzca?

Athena Manoukian to grecka piosenkarka i autorka tekstów pochodzenia ormiańskiego. W 2008 roku wzięła udział w greckich preselekcjach do konkursu Eurowizji Junior 2008 z piosenką To Fili Tis Aphroditis zajmując siódme miejsce. W 2011 roku Manoukian wydała swój pierwszy singiel o nazwie Party Like A Freak, który stał się jednym z największych hitów w Europie. Rok później zaprezentowała kolejny przebój I Surrender. W 2014 roku artystka opublikowała singiel XO. Utwór nagrano w Sztokholmie, a teledysk nakręcono w Sydney w Australii. Piosenka odniosła spory sukces w Europie, Azji, Australii i Ameryce. Jako autorka tekstów odpowiada m.in. za muzykę i tekst do utworu Palia Mou Agapi Heleny Paparizou – zwyciężczyni Eurowizji 2005.

Eurowizja 2020: gdzie? kiedy?

Eurowizja 2020 odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up!Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.