Eurovision – Australia Decides 2020

Australia zorganizuje narodowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2020. Poznaliśmy dwie pierwsze uczestniczki – jedna z nich jest doskonale znana w Polsce. 8 lutego dowiemy się, czy któraś z nich będzie reprezentować Australię na Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Australijska telewizja SBS po raz drugi w historii zorganizuje selekcje, których zwycięzca wystąpi na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji. Australijczycy zaczęli podsycać naszą ciekawość, prezentując dwie pierwsze artystki, które zawalczą o bilet do Rotterdamu.

Eurowizja 2020: Australia odsłania pierwsze karty

W eliminacjach wystąpi Vanessa Amorosi, wokalistka urodziła się w 1981 roku w Melbourne. Zadebiutowała albumem The Power, z którego pochodzą popularne – także w Polsce – przeboje Absolutely Everybody i Shine. Czy po 20 latach od największych europejskich sukcesów Vanessa wciąż ma możliwość podbić serca fanów Eurowizji?

Drugą uczestniczką australijskich eliminacji będzie Casey Donovan, wokalistka i kompozytorka, która wygrała australijskiego Idola. Została zwyciężczynią programu, mając zaledwie 16 lat, czym ustanowiła (do dziś niepobity) rekord. Choć nie zrobiła jeszcze kariery poza Australią, to w swojej ojczyźnie może pochwalić się licznymi sukcesami. Zdobyła wiele nagród, a jej największym przebojem w kraju jest debiutancki singiel Listen With Your Heart:

Eurowizja 2020: Australia Decides

Telewizja SBS nie podaje, ilu artystów dołączy do wymienionych wyżej wokalistek. Wiemy za to, że australijskie eliminacje do Eurowizji 2020 odbędą się 7 i 8 lutego w Golden Coast.

Zwycięzcę poznamy podczas finału transmitowanego na żywo 8 lutego. Krajowe eliminacje poprowadzą miłośniczka muzyki Myf Warhurst oraz komik Joel Creasey.

Jakie australijskie gwiazdy mogłyby zawalczyć o Eurowizję? Czekamy na kolejne nazwiska!

Źródło: SBS, fot: SBS//vanessaamorosi.com//caseydonovan.com

Poprzedni artykułCleo wraca do folku! Posłuchaj „Domu”
Następny artykułCzarnogóra rezygnuje z udziału w Eurowizji 2020!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...

4 KOMENTARZE