Australia zawalczy o zwycięstwo na Eurowizji 2020 z piosenką Don’t Break Me. Jak utwór poradzi sobie w konkursie? Jakie szanse na wygraną na Montaigne? To ocenili redaktorzy Eurowizja.org. Obejrzyj materiał video.

Telewizja z Australii kolejny rok z rzędu wybrała reprezentanta dzięki programowi Eurovision: Australia Decides. Decyzją jurorów i widzów, krajowe eliminacyjne wygrała 24-letnia Montaigne z utworem Don’t Break Me. Pokonała dziewięciu innych kandydatów, o czym pisaliśmy tutaj.

Australia na Eurowizji – 5 najciekawszych faktów

Australia na Eurowizji 2020: utwór Don’t Break Me

Redaktorzy serwisu Eurowizja.org ocenili konkursowy utwór Australii. Karol Bołotin, Sergiusz Królak i Ignacy Sroka podzielili się reakcją na piosenkę, z którą Montaigne zawalczy o finał Eurowizji 2020. Cały występ z Eurovision: Australia Decides znajdziesz pod tym linkiem.

Naszą reakcję na utwór obejrzysz na górze strony.

Montaigne jest 24-letnią piosenkarką, która nagrywa piosenki z pogranicza art-popu i indie-popu. Pochodzi z Sydney. Wydała do tej pory dwa albumy, które zostały bardzo dobrze przyjęte na rodzimym rynku. Za debiutancką płytę Glorious Heights otrzymała nominację do nagrody ARIA dla najlepszej artystki. Jest laureatką nagrody ARIA dla najbardziej przełomowego artysty (ang. Breakthrough Artist).

Montaigne będzie szóstą reprezentantką Australii na Eurowizji. Kraj zadebiutował w konkursie w 2015 roku jako gość specjalny 60. edycji. Telewizja SBS zapewniła jednak uczestnictwo Australii do 2023 roku.