Vincent Bueno podczas kręcenia teledysku do piosenki "Alive" fot. facebook.com/officialvincentbueno

5 marca o 7:40 poznaliśmy utwór reprezentanta Austrii – Vincenta Bueno. Premiera miała miejsce podczas audycji radia Ö3-Wecker, dzisiaj odbyła się też premiera teledysku. Czy Austria i Alive mają szanse zakwalifikować się do finału? 

Już wczoraj austriackie media poinformowały, że Alive będzie piosenką z gatunku „Retrofunk”. Piosenka została stworzona latem 2019 r., zanim autor Vincent Bueno ukończył ją z młodym zespołem:

„Bardzo ważne było dla mnie opracowanie tej piosenki z młodymi artystami, którzy mają to, czego potrzeba.”

opowiada Vincent Bueno. Teraz on nie chce jeszcze zdradzać zbyt wiele o występie w Rotterdamie. Pewne jest, że Vincent wystąpi na scenie z pięcioma tancerzami.

Premiera piosenki i teledysk

Dzisiaj rano była też premiera jego teledysku na YouTubie i na eurovision.tv. Kilka dni wcześniej, Vincent Bueno opublikował różne zdjęcia i filmy, które pokazują kręcenie jego teledysku.

ATTIC Film, Redfilms i ORF byli odpowiedzialni za produkcję.

Kim jest Vincent Bueno?

Vincent Bueno urodził się 10 grudnia 1985 roku w Wiedniu. Jest synem Filipińczyków. Rozpoznawalność w Austrii zyskał na przełomie 2007 i 2008 roku, biorąc udział w programie telewizji ORF Musical! Die Show, w którym ostatecznie zwyciężył. Po udziale w programie wydał debiutancki album studyjny pt. Step by Step. W 2009 roku wystąpił w piątej austriackiej edycji Tańca z Gwiazdami. Siedem lat później brał udział z piosenką All We Need Is That Love w austriackich eliminacjach do Eurowizji, jednak uplasował się poza pierwszą „trójką”. W 2017 roku Vincent Bueno wystąpił jako wsparcie wokalne dla Nathana Trenta, podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. W 2018 roku wydał drugi album studyjny pt. Invincible.

Austria ponownie stawia na wybór wewnętrzny 

Przypomnijmy, że ORF wybiera uczestników wewnętrznie od 2017 rokuTen sposób selekcji przyniósł 16. miejsce Austriakom na Eurowizji 2017 (Nathan Trent – Running On Air”). Rok później Austria odniosła pierwszy duży sukces od zwycięstwa Conchity. Cesár Sampson zajął trzecie miejsce w finale z utworem „Nobody But You”. Niestety, w Tel Awiwie Austria poniosła prawdziwą porażkę! Dopiero 17. lokata w półfinale, w tym brak punktów od telewidzów. Mimo słabego wyniku przed rokiem, ORF ponownie wybrał swojego kandydata bez rozgrywania krajowych eliminacji.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. Na tegorocznej Eurowizji Polskę będzie reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Artystka wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału.

Źrodła: ORF; Ö3-Wecker; vincent-bueno.com; eurovision-austria.com; Kleine Zeitung; Austrovision; Eurovision.tv; Facebook; Twitter; Instagram

1 KOMENTARZ