Vincent Bueno, reprezentant Austrii na Eurowizji 2020. (fot. ORF/ Thomas Ramstorfer)

Eurowizja 2020: austriacka telewizja ujawniła, kto będzie reprezentować kraj w przyszłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. W barwach kraju do Rotterdamu poleci Vincent Bueno. Kim jest piosenkarz?

Plotki o udziale piosenkarza w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji już pod koniec listopada rozpuścił serwis OE24.at. Wcześniej telewizja Österreichischer Rundfunk (ORF) potwierdziła, że w ostatecznym etapie selekcji rozmawiała o potencjalnej współpracy z trzema wykonawcami. Wśród kandydatów znalazł się nie tylko Vincent Bueno, ale prawdopodobnie również Thea Devy oraz zespół Lea Santee, o których również plotkowało się w kontekście Eurowizji 2020.

Nazwisko kolejnego uczestnika konkursu oficjalnie poznaliśmy w czwartek, 12 grudnia tuż nad ranem. Jak czytamy na stronie Eurovision.tv, reprezentantem Austrii na Eurowizji 2020 będzie Vincent Bueno, który pojedzie na konkurs z piosenką Alive. Eurowizyjny utwór piosenkarza będzie opublikowany w późniejszym terminie.

Teraz to już oficjalne! Przepraszam, że musieliście czekać. Nie mogłem odpisać na wszystkie wiadomości, które dostałem, bo nic nie było jeszcze potwierdzone. Ale teraz już jest! Dziękuję za waszą miłość i wsparcie. Eurowizjo 2020, nadchodzę!

 

Eurowizja 2020: Vincent Bueno reprezentantem Austrii

Vincent Bueno urodził się 10 grudnia 1985 roku w Wiedniu. Jest synem Filipińczyków. Rozpoznawalność w Austrii zyskał na przełomie 2007 i 2008 roku, biorąc udział w programie telewizji ORF Musical! Die Show, w którym ostatecznie zwyciężył. Po udziale w programie wydał debiutancki album studyjny pt. Step by Step. W 2009 roku wystąpił w piątej austriackiej edycji Tańca z gwiazdami.

W 2010 roku Vincent Bueno po raz pierwszy wystąpił z koncertem w rodzinnych Filipinach. W 2016 roku z piosenką All We Need Is That Love brał udział w austriackich eliminacjach do Eurowizji, jednak uplasował się poza pierwszą „trójką”.

To nie koniec jego powiązań z Eurowizją. W 2017 roku Vincent Bueno wystąpił jako wsparcie wokalne dla Nathana Trenta, austriackiego reprezentanta podczas 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. W 2018 roku wydał drugi album studyjny pt. Invincible.

Vincent Bueno, reprezentant Austrii na Eurowizji 2020. (fot. ORF/ Thomas Ramstorfer)

Eurowizja 2020 – gdzie? kiedy? kto wystąpi?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja 2020 w hali Ahoy w Rotterdamie. Hasłem konkursu jest slogan Open Up, niedawno ujawniono też oprawę graficzną widowiska, w tym oficjalne logo imprezy.

Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez Europejską Unię Nadawców, na Eurowizji 2020 wystąpią reprezentanci z 41 krajów. Do tej pory swych przedstawicieli wytypowały telewizje z: Belgii (Hooverphonic), Bułgarii (Wiktorija Georgiewa), Cypru (Sandro Nicolas) i Hiszpanii (Blas Cantó). Nie wiadomo jeszcze, kogo w charakterze reprezentanta wyśle Telewizja Polska.

Lanberry pojedzie z Polski na Eurowizję 2020? Mamy komentarz!

Obejrzyj nasz wywiad z zespołem Hooverphonic:

fot. Andres Putting (Eurovision.tv)