Graham Norton i James Newman pojawią się w programie "Eurovision: Come Together" (fot. Instagram/jamesnewman)

BBC przygotuje program Eurovision: Come Together, którego emisja planowana jest na dzień odwołanego finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na widzów czeka wiele atrakcji, a gościem show ma być m.in. James Newman, niedoszły reprezentant Wielkiej Brytanii na Eurowizji 2020.

Eurowizja 2020 została odwołana z powodu pandemii koronawirusa, co zasmuciło tysiące fanów konkursu na całym świecie. Gdy kolejni uczestnicy potwierdzają udział w przyszłorocznym widowisku, brytyjska telewizja chce zaspokoić oczekiwania widzów, dlatego pokaże specjalny program o Eurowizji.

BBC wyemituje program w dniu finału Eurowizji 2020

Jak zapowiada BBC, widzowie programu Eurovision: Come Together obejrzą „klasyczne występy z Eurowizji” i będą mogli zobaczyć, co miało dziać się podczas tegorocznego finału konkursu. Stacja nie potwierdza jednak, co dokładnie ma na myśli.

W programie nie zabraknie wywiadów z gwiazdami, a jednym z rozmówców będzie James Newman, który miał reprezentować Wielką Brytanię na Eurowizji 2020. Show poprowadzi Graham Norton, dziennikarz i wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji dla BBC.

Nie tylko Wielka Brytania. Te kraje też nie wykorzystują swojego potencjału muzycznego na Eurowizji

Producenci widowiska zapewniają, że chcą „zjednoczyć kraje” i zapewnić „dobrą rozrywkę w tym trudnym czasie”. Program Eurovision: Come Together będzie pokazany 16 maja, czyli w dniu, w którym miał odbyć się finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.
Więcej szczegółów dotyczących programu poznamy w późniejszym terminie. BBC nie pierwszy raz szykuje tego typu atrakcje dla fanów Eurowizji. W 2015 roku stacja pokazała koncert Eurovision Song Contest’s Greatest Hits, dzięki któremu widzowie mogli przypomnieć sobie największe przeboje Eurowizji z okazji 60-lecia konkursu.
Graham Norton i James Newman pojawią się w programie „Eurovision: Come Together” (fot. Instagram/jamesnewman)

Wielka Brytania na Eurowizji

Wielka Brytania startuje w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1957 roku. Reprezentanci stacji BBC pięciokrotnie zwyciężali w finale konkursu, ostatni raz w 1997 roku.

W latach 2016-2019 roku brytyjska telewizja organizowała krajowe eliminacje w ramach programu Eurovision: You Decide. W tym roku powróciła do wyboru wewnętrznego, a kraj reprezentować miał James Newman z utworem My Last Breath.

 

źródło: bbc.co.uk