Victoria wystąpi w Rotterdamie z utworem Tears Getting Sober. Jakie wrażenie zrobiła na nas piosenka? Czy Bułgaria słusznie jest faworytem do wygrania w finale konkursu Eurowizja 2020? Obejrzyj nasz materiał wideo!

Bułgaria wraca do Konkursu Piosenki Eurowizji po rocznej przerwie. Podobnie jak przed absencją, telewizja publiczna wybrała reprezentanta w drodze wewnętrznych eliminacji. W tym roku zaproszenie telewizji przyjęła Wiktorija Georgiewa, która wystąpi w Rotterdamie z utworem Tears Getting Sober.

Historia Bułgarii na Eurowizji nieco przypomina losy Polski. Jak to?

Bułgaria na Eurowizji 2020 – Victoria z utworem Tears Getting Sober [REAKCJA]

Członkowie redakcji Eurowizja.org ocenili utwór Tears Getting Sober, który według bukmacherów jest głównym faworytem do wygrania Eurowizji 2020. Karol Bołotin, Sergiusz Królak i Konrad Szczęsny podzielili się swymi wrażeniami po pierwszym przesłuchaniu piosenki i spróbowali wytypować, jak pójdzie Bułgarii w konkursie.

Obejrzyj nasz materiał wideo, który znajdziesz na górze strony.

Bułgaria na Eurowizji 2020 – kim jest Victoria?

Wiktorija Georgiewa urodziła się 21 sierpnia 1997 roku w Warnie. Jest wokalistką i autorką tekstów. Trzykrotnie brała udział w przesłuchaniach do programu X Factor Bulgaria, jednak nie była dopuszczana do castingu przed jurorami ze względu na swój młody wiek. Za czwartym razem zakwalifikowała się do programu i ostatecznie zajęła szóste miejsce. Co ciekawe, drugie miejsce w tej samej edycji zajął Kristian Kostow, zdobywca drugiego miejsca na Eurowizji 2017.

„Zmagam się z depresją”. Mocny wywiad Kristiana Kostowa dla Eurowizja.org

Ma na koncie sześć singli. Pierwsze dwa wydała w 2016 roku, następnie wydawała po jednym rocznie. Z kilkoma piosenkami trafiła na listę przebojów w Bułgarii.

Victoria, reprezentantka Bułgarii na Eurowizji 2020. (fot. Eurovision.tv)