Fot. Andres Putting/EBU

Cypryjski nadawca publiczny, telewizja RIK potwierdziła, że w najbliższych tygodniach rozpocznie rozmowy z wytwórniami nagraniowych w celu znalezienia piosenki reprezentującej tę śródziemnomorską wyspę podczas przyszłorocznej Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

Sukces Cypru na Eurowizji

W ostatniej dekadzie Cypr miał jeden z najlepszych współczynników awansu ze wszystkich uczestniczących krajów. Z 78% wskaźnikiem kwalifikacji (7 finalistów na 9 konkursów). Najlepszy rezultat uzyskał utwór Fuego wykonywany przez ulubienicę fanów Eleni Foureirę. Producentem utworu był Alex P, który na bazie tego sukcesu przygotował również utwór Replay dla Tamty, która reprezentowała wyspę w Tel Awiwie.

Grecki chaos i bitwa o Tamtę! Kto ma szansę reprezentować Helladę w Izraelu?

Cypr na Eurowizji 2020: przygotowania

Według informacji, które pojawiają się w lokalnych mediach, cypryjski nadawca rozpoczął przygotowania do Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Obecnie telewizja rozważa różne możliwości. Jednak najbardziej prawdopodobne jest zachowanie tej samej formuły co w ostatnich dwóch latach. Od połowy września cypryjski nadawca będzie prowadzić rozmowy z wytwórniami w sprawie wybrania odpowiedniego utworu. W drugim etapie wyboru, telewizja zaprosi wykonawców do wykonania wybranej piosenki.

Cypr na Eurowizji 2020: kto będzie reprezentować?

Przyszłoroczna telewizja publiczna postanowiła rozpocząć rozmowy w sprawie utworu, który zostanie zaprezentowany na scenie w Rotterdamie, ale również skupiła swoją uwagę na potencjalnych artystach. Według INFE Greece, nadawca cypryjski zainteresował się Janem Stratisem, który niedawno ogłosił, że chciałby pojawić się na scenie Eurowizji. Jego zainterestowanie jest odpowiedzią na prośby fanów, którzy chcą go zobaczyć w konkursie. Czy to właśnie on zostanie następcą Tamty?

27-letni Jan Stratis w wieku 11 lat po raz pierwszy pojawił się w telewizji w serialu Roula Koromila Welcome To. Piosenkarz stał się znany dzięki swojemu udziałowi w greckim X Factor w 2016 r., gdzie zajął 2. miejsce. W ostatnich latach spełniał się jako aktor musicalowy (Evita, Hair, Grease, Molivian Soldier i Cats). Na początku roku piosenkarz pojawił się w lokalnej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Latem 2018 roku, Jan wydał swój pierwszy utwór zatytułowany Amazing, a niedawno wydał swoją nową piosenkę, A Drop Of You.

Czy to on pojedzie do Rotterdamu? Jeszcze musimy poczekać z odpowiedzią na to pytanie.

źródło: escxtra.com, infegreece.gr