Sandro Nicolas podczas nagrać The Voice, fot. hs-woche.de

Powoli rozpoczynają się przygotowania do 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Belgia i Hiszpania mają już swoich reprezentantów. Jak wygląda natomiast sytuacja na Cyprze?

Wszystko wskazuje na to, że cypryjski nadawca także dokonał już wyboru i do Rotterdamu pojedzie 23-letni Sandro Nicolas. Ostatnio rozpoczął on w Atenach sesję nagraniową w studiu należącym do Eliasa Kokotosa. Wcześniej można było go zobaczyć na nagraniach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech. Podczas jednej z tych sesji towarzyszyła mu m.in. Linnea Deb (autorka wielu hitowych propozycji z szwedzkiego Melodifestivalen). Plotki dodatkowo podsycają relacje, które wokalista regularnie zamieszcza w swoich mediach społecznościowych.

Cypr a Eurowizja: grecki Dream Team znów na fali?

Eurowizyjna turystyka: ja Wam napiszę hit!

Dodatkowo internetowe doniesienia podgrzewa zaangażowanie się w prace, nad nowym materiałem Sandro Nicolasa, greckiego Dream Teamu. W jego skład wchodzą eurowizyjni weterani: Filip Kirkorov, Dimitris Kontopoulous oraz Elias Kokotos. Na swoim koncie mają oni liczne wspólne projekty eurowizyjne. W ostatnich latach odpowiadali oni za przygotowania występów dla m.in. Ukrainy (2008), Rosji (2016, 2019), Azerbejdżanu (2013, 2018) czy Mołdawii (2018). Ostatni dwaj aktualnie towarzyszą piosenkarzowi w sesji nagraniowej w Atenach.

Dimitris Kontopoulos nie tylko komponuje, ale też śpiewa!

Cypr a Eurowizja: kim jest Sandro Nicolas?

Sandro Nicolas (pseudonim artystyczny Alessandra Rüttena) to 23-letni piosenkarz o amerykańsko-greckim pochodzeniu. Urodził się i wychował w Niemczech. W 2018 roku brał udział w niemieckiej edycji The Voice, gdzie dotarł do półfinału zmagań. Artysta wystąpił także w festiwalu New Wave w Soczi w sierpniu ubiegłego roku.

Cypr a Eurowizja: ostatnie udziały

Cypr zadebiutował na Eurowizji w 1981 roku. Od 2015 roku śródziemnomorska wyspa awansowała do finału za każdym razem. Przełomem był 2018 roku, kiedy Eleni Foureira uplasowała się na 2. miejscu w finale konkursu. W Tel Awiwie reprezentantka Cypru – Tamta zakończyła rywalizację na 13. miejscu.

źródło: eurovisionfun.com